Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Palestyna/Izrael: Syjonistyczny terror nie ustaje mimo zawieszenia broni

Palestyna flaga bardzo dobra

W niedzielę wieczorem izraelska policja ogłosiła kampanię masowych aresztowań palestyńskich obywateli Izraela za udział w niedawnych demonstracjach przeciw bombardowaniu Gazy i eksmisjom we wschodniej Jerozolimie, a także przeciwko nalotom izraelskich sił bezpieczeństwa na teren meczetu al-Aksa.
 
Celem „Operacji Prawo i Porządek” jest zastraszenie i ukaranie Palestyńczyków, którzy wyszli na ulice w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Policja poinformowała, że od 9 maja aresztowano już około 1550 Palestyńczyków, a planowane jest „postawienie w stan oskarżenia” kolejnych.
 
Kilka dni wcześniej premier Benjamin Netanjahu potępił protestujących palestyńskich obywateli Izraela jako „terrorystów”. Zapowiedział, że „każdy, kto zachowuje się jak terrorysta, będzie traktowany jak terrorysta”.
 
Minister policji Amir Ohana poszedł jeszcze dalej. Wyrażając oburzenie, po tym jak policja aresztowała Żydów podejrzanych o zamordowanie Palestyńczyka w mieście Lod, zmusił on policję do ich uwolnienia i wezwał żydowskich Izraelczyków do działania jako „mnożnik siły” dla policji. Tym samym czynniki rządowe wyraziły oficjalne poparcie dla fali syjonistycznych pogromów i linczów w Izraelu, która towarzyszyła militarnej masakrze w Strefie Gazy.
 
Pomimo zawieszenia broni represje izraelskie nie ustają. Już w piątek siły bezpieczeństwa brutalnie tłumiły demonstracje Palestyńczyków świętujących wstrzymanie działań wojennych.

Społeczność

Pokój i ziemia