Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Palestyna: Masowy wiec LFWP w Gazie

LFWP - flaga

Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP), największa organizacja socjalistyczna w Palestynie, zorganizował w środę 2 czerwca w Gazie ogromny wiec.

Wiec odbył się pod hasłem uczczenia zwycięstwa ruchu oporu w ostatniej izraelskiej napaści na oblężoną Strefę Gazy, która rozpoczęła się 10 maja i trwała 11 dni.

Wiec miał również na celu podkreślenie centralne miejsca ruchu socjalistycznego w palestyńskim ruchu oporu i dyskursie politycznym.

Tysiące Palestyńczyków, głównie zwolenników LFWP, pojawiły się na masowym wiecu, gdzie setki bojowników przemaszerowało w dzielnicy Rimal w Gazie.

Ze szczytu ruin naszych domów, zrównanych z ziemią przez naszego wroga, aby złamać wolę naszego ludu i naszego ruchu oporu, nalegamy, aby Palestyna była jednością i że nie akceptujemy kompromisów, tajnych przetargów ani podziałów” – powiedział Jamil Muzher, czołowy działacz LFWP.

Przekazujemy wam pozdrowienia od sekretarza generalnego Ahmada Sa'adata dla narodu arabskiego i palestyńskiego oraz wolnych ludzi na całym świecie, gdy świętujemy zwycięstwo naszego ludu” – powiedział Muzher w odniesieniu do uwięzionego przywódcy LFWP. Sa’adat jest więźniem w Izraelu od 2002 roku.

Na wiecu obecni byli bojownicy i bojowniczki LFWP, a nad uczestnikami widoczne były transparenty z podobizną Che Guevary i plakaty palestyńskich więźniów z ruchu socjalistycznego. Rajd jest uważany za największy tego typu w Gazie od wielu lat.

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna