Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Białe Miasteczko 2.0: eskalacja protestów w służbie zdrowia

Strajk

Na warszawskich Alejach Ujazdowskich postawiono Białe Miasteczko 2.0. Pracownicy służby zdrowia domagają m.in. natychmiastowej zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia w zawodach medycznych, statusu funkcjonariusza publicznego, wzrostu wyceny świadczeń, ryczałtów i stawek i prawa do urlopu zdrowotnego po 15 latach pracy w zawodzie medycznym.
 
Po tym jak rozmowy z ministrem zdrowia nie przyniosły rezultatów, Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia oświadczyli, że będą negocjować jedynie z premierem. Szef rządu na razie unika spotkania z protestującymi, stwierdzając, że może to uczynić jedynie, gdy postulaty medyków zostaną „urealnione”.
 
Ministerstwo Zdrowia wymierzyło kolejny policzek dla medyków, powołując dodatkowego wiceministra, odpowiedzialnego za prowadzenie dialogu (stanowisko zajął Piotr Bromber, były szef NFZ w województwie lubuskim). Protestujący zwrócili uwagę, że pojawienie się dodatkowej osoby, która nie ma możliwości podejmowania wiążących decyzji, jedynie utrudnia prowadzenie negocjacji i pozwala rządowi grać na zwłokę.

Społeczność

jednolity front