Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Nowa Zelandia: Strajk kierowców autobusów

Strajk

Kierowcy autobusów szkolnych i miejskich w regionie Canterbury w Nowej Zelandii przeprowadzą strajk w godzinach szczytu 18 października po tym, jak rada regionalna nie wypłaciła im „płacy wystarczającej na utrzymanie”.

Amalgamated Workers Union (AWUNZ), który reprezentuje 90 procent pracowników transportu publicznego na Wyspie Południowej, powiadomił przewoźników zatrudnionych na umowę o pracę z Environment Canterbury (ECan) o czterogodzinnym przestoju w pracy rozpoczynającym się o 5 rano.

W zeszłym roku ówczesny minister transportu w rządzie Partii Pracy, Phil Twyford, powiedział, że Agencja Transportu (NZTA) uzupełni pakiety płac, zapewniając wszystkim kierowcom autobusów miejskich tak zwaną „płacę wystarczającą na utrzymanie”. We wrześniu płacę podniesiono do 22,75 dolarów za godzinę, nieco powyżej ustawowego minimum 20 dolarów.

Podczas gdy większość władz regionalnych zgodziła się, że kryteria „płacy wystarczającej na utrzymanie” zostaną wypłacone w maju, rzecznik AWUNZ powiedział, że ECan „zignorował tę radę”, dodając, że „historia złamanych obietnic” spowodowała „poważną frustrację” wśród kierowców.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 005