Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Indie: Strajk w przemyśle tekstylnym

Strajk

Prawie 5 tysięcy pracowników Opex Group Sinha Garments rozpoczęło w 3 października protest głodowy w Dhace, domagając się nieopłaconych pensji za okres czterech miesięcy. Władze szybko zareagowały i przekonały robotników do zakończenia strajku tego dnia po tym, jak zapewniły, że spełnią one pewne żądania. Opex Group Sinha Garments, zlokalizowana w rejonie Kanchpur w Narayanganj, zatrudnia około 12 000 robotników przemysłu odzieżowego.

Na trójstronnym spotkaniu między stanowym ministrem pracy, zarządem fabryk i przedstawicielami związków zawodowych z Federacji Pracowników Odzieży Tekstylnej Bangladeszu uzgodniono, że dwumiesięczne pensje zostaną wypłacone 17 października, a pozostałe do listopada.

Robotnicy domagali się jednak również dodatków za płatne urlopy, urlopów macierzyńskich, świadczeń pracowniczych dla odchodzących pracowników oraz wypłat wynagrodzeń w ciągu pierwszych siedmiu dni roboczych każdego miesiąca. Policja użyła gazu łzawiącego, aby rozproszyć tysiące robotników przemysłu odzieżowego, którzy 23 września demonstrowali w tych sprawach.

Społeczność

LENIN - rocznica