Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Ustawa o cudzoziemcach łamiąca Konwencję Genewską podpisana przez prezydenta. Zachód przyklaskuje represjom na granicy z Białorusią.

represje

Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach łamiąca Konwencję Genewską została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Daje ona Straży Granicznej prawo wywózki migrantów do lasu, przerzutki ich na terytorium Białorusi, a następnie objęcia ich zakazem wjazdu do strefy Schengen.

Sejm przyjął ustawę głosami PiS, Konfederacji, Porozumienia. Senat ustawę zaakceptował, próbując jedynie wprowadzić do niej symboliczne zabezpieczenie dla rodzin z dziećmi. Poprawka ta została odrzucona w Sejmie.

Dotychczasowa polityka polska była popierana burżuazyjne kraje Zachodu. Straż Graniczna opublikowała list od ministra spraw wewnętrznych Niemiec Horsta Seehofera do Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA. Seehofer stwierdził: „Szczególnie mając na uwadze trudne uwarunkowania polityczne w stosunkach z Białorusią, dziękuję Panu oraz polskiej Straży Granicznej za ochronę naszej wspólnej granicy zewnętrznej, której celem jest zapobieżenie w miarę możliwości nielegalnej emigracji przez Białoruś do krajów Unii Europejskiej”.

Postawa Senatu, w którym opozycja ma większość, oraz zachodniego kapitału pokazują, że nie można spodziewać się obrony demokratycznych wolności i wartości po partiach burżuazyjnych czy UE.

Społeczność

Ochotnik