Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Sudan: Strajki i protesty nauczycieli. Junta odpowiada represjami

represje

Sudańscy generałowie próbują zacieśnić kontrolę nad państwem po październikowym puczu, dokonując masowych aresztowań nauczycieli i atakując protesty organizowane przez niezależny związek nauczycieli Sudański Komitet Nauczycieli (STC). Według najnowszych informacji, 10 listopada, strona STC na Facebooku ogłosiła aresztowanie kolejnych 13 nauczycieli z Południowego Darfuru. Są wśród nich przewodniczący i wiceprzewodniczący lokalnego komitetu STC, Hashim Abdallah Zakaria i Shams-al-Din Mohamed Salah.
 
Daje to co najmniej 100  nauczycieli aresztowanych przez władze wojskowe po brutalnym ataku na protest nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji, gdzie zatrzymano co najmniej 87 osób.
 
Według STC przywódcy zamachu stanu forsują mianowanie swoich zwolenników na kluczowe stanowiska w systemie edukacji, jednocześnie wypierając ze stanowisk tych, którzy sprzeciwiają się rządom wojskowym.
 
Pomimo tych ataków opór w Sudanie trwa. Komitety ruchu oporu i niezależne związki zawodowe kontynuują mobilizację swoich członków w protestach ulicznych i strajkach odrzucających wojskowy zamach stanu pod hasłem: „Żadnych negocjacji – żadnej współpracy – żadnej legitymizacji”, wzywając do całkowitego zerwania z rządami wojskowymi, zamiast kompromisów, które wrócą do cywilno-wojskowego „dzielenia władzy”.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN - rocznica