Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

WOT tworzy powołuje grupę cenzorską

Cenzura

Wojska Obrony Terytorialnej powołują nową grupę zadaniową, której zadaniem będzie cenzura internetu i debaty publicznej.

Płk Marek Pietrzak, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej ogłosił powołanie Grupy Zadaniowej „Honor”. Jej zadaniem będzie nadzorowanie portali społecznościowych i przeglądanie wypowiedzi publicznych w poszukiwaniu słów naruszających "dobre imię WOT".

– "W związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy OT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów" – poinformował płk Pietrzak.

Grupa będzie wykorzystywać zarówno wojskowych jak i cywilnych donosicieli: – "Zespół specjalistów, będzie zajmował się także treściami zgłaszanymi przez żołnierzy OT, czy przez osoby mocno dotknięte czy obrażone treścią dotyczącą naszej formacji, na jaką natknęły się w Internecie czy w mediach" – zaznaczano w komunikacie. Wykryte przypadki zgłoszone zostaną organom ścigania.

Do grupy zawodowych internautów mają należeć osoby z wykształceniem prawniczym, były policjant oraz żołnierze.

Wykorzystując potencjał żołnierzy OT, posiadających wykształcenie oraz doświadczenie prawnicze, oraz żołnierzy swobodnie poruszających się w Internecie, utworzono grupę szybkiego reagowania prawnego. W ten sposób, wykorzystując kompetencje podwójnego zastosowania (zawód prawnika i służba Ojczyźnie), Terytorialsi będą dbać o ochronę dobrego imienia swoich kolegów” – głosi komunikat.

Społeczność

Chcemy waszych minerałów