Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 5 gości.

Poznań: Pracownik Amazon zapracowany na śmierć. IP walczy o sprawiedliwość

inicjatywa_pracownicza_logo.jpg

W czwartek związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej zorganizowali w Poznaniu protest przeciwko decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci pracownika Amazon. Demonstracja odbyła się przed siedzibą Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
 
6 września na terenie podpoznańskiego magazynu Amazon zmarł długoletni pracownik, Dariusz Dziamski. Wielokrotnie sygnalizował on, że zlecana mu praca była wykonywana wcześniej przez kilka osób oraz zgłaszał przemęczenie i złe samopoczucie. Amazon nie zrobił nic, by go odciążyć.
 
Prokuratura wszczęła śledztwo, które umorzono po 2 miesiącach. Śledztwo zostało jednak umorzone. – Przede wszystkim nie przesłuchano żadnych świadków strony pokrzywdzonej. Nie przeprowadzono żadnej rozmowy z jakimkolwiek przedstawicielem związków zawodowych. Nie zlecono rzetelnego pomiaru wydatku energetycznego na stanowisku, na którym pracował mój mąż, Dariusz Dziamski– mówiła żona zmarłego, Beata Dziamska.
 
Wg IP Amazon dopuścił się zaniedbań w badaniu wpływu tempa pracy na zdrowie pracowników. – Badanie wydatku energetycznego pokazuje rzeczywiste zmęczenie i wysiłek pracownika wkładany w wykonanie danej czynności i ma kolosalne znaczenie dla zachowania odpowiednich warunków BHP. Metoda stosowana przez Amazon polega jedynie na szacowaniu poziomu wydatku energetycznego, a nie na jego pomiarze, co naraża zdrowie, a nawet życie pracowników – mówił prawnik IP mec. Piotr Krzyżaniak.
 
Dariusz nie jest pierwszą osobą, która straciła życie na terenie magazynu spółki. Obawiamy się też, że nie ostatnią” – stwierdziła IP.

Społeczność

Obama rev