Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

LSD w chlebie - Francuzi byli królikami doświadczalnymi dla amerykańskiego wywiadu

mkultra.jpg

Blisko 60 lat temu z powodu wybuchu zbiorowego szaleństwa zrobiło się głośno o pewnym miasteczku na południu Francji. Wielu mieszkańców Pont-Saint-Esprit dotknęły halucynacje.

Zatruciu uległo 250 osób, wedle różnych źródeł śmierć poniosło od 5 do 7 ludzi.

Przez lata za wybuch zbiorowego szaleństwa obwiniany był sporysz, przetrwalnik grzyba wywołującego halucynacje. Ludzie z Pont-Saint-Esprit mieli się nim zatruć jedząc chleb z lokalnej piekarni. Jednak BBC przypomina, że ta teoria jest obecnie kwestionowana.

16 sierpnia 1951, listonosz Leon Armunier, jak co dzień, wybrał się rowerem na przejażdżkę po okolicy, kiedy nagle dopadły go nudności i omamy.

- To było straszne. Miałem uczucie kurczenia się, widziałem węża, który owijał się wokół moich ramionach - wspomina.

Leon, dziś 87-latek, spadł z roweru i został zabrany do szpitala w Avignonie. Tam w kaftanie bezpieczeństwa trafi na oddział zamknięty, gdzie w podobnym stanie było już trzech młodych ludzi.

- Niektórzy z moich przyjaciół z sali próbowali wyskoczyć przez okno, dziko krzyczeli, a inni przykuci do łóżek rzucali się w górę i w dół... Hałas był straszny. Wolałbym umrzeć, niż przez to przechodzić jeszcze raz - mówi Armunier.

W ciągu kilku dni, podobne objawy dopadły dziesiątki innych osób w miasteczku. Ludzie łamali nogi po skokach z okien, dzieci próbowały zabić swoich najbliższych, a inni, jak listonosz Armunier, zostali zamknięci w oddziałach psychiatrycznych. Lekarze pierwotnie uznawali, że przyczyną takiego zachowania było zjedzenie chleba zatrutego halucynogennym sporyszem

Pod koniec zeszłego roku, amerykański dziennikarz śledczy Hank Albarelli w swojej książce "A Terrible Mistake", opublikował nowe dowody w sprawie dziwnych przypadków z Pont-Saint-Esprit.

Albarelli dotarł do oficjalnych dokumentach rządu Stanów Zjednoczonych, z których wynikało, że to nie sporysz był przyczyną zbiorowego szaleństwa, tylko eksperyment CIA z zastosowaniem LSD jako broni biologicznej (sporysz wykorzystuje się przy produkcji LSD).

Dziennikarz odnalazł dokument podpisany przez F. Olsona, naukowca CIA, który w czasie wypadków w Pont Saint Esprit, prowadziły badania dla agencji z zastosowaniem LSD.

Dokument miał zostać dostarczony "do rąk własnych", do niejakiego Davida Belina, który pracował dla komisji powołanej przez Biały Dom w celu zbadania nadużyć prowadzonych przez CIA na całym świecie.

Z opublikowanych materiałów wynika, że LSD zostało celowo umieszczone w chlebie w miejskiej piekarni.

W owym czasie (początek lat 50.) w Europie był tylko jeden zakład produkujący LSD, wytwórnia Sandoz w Szwarcarii

Stany Zjednoczone w latach 50. testowały wiele rodzajów broni na żywych ludziach. LSD było wykorzystywane, podobnie zresztą jak napalm, podczas amerykańskiej inwazji na Koreę. Bardzo często ofiarami imperialistycznej polityki zbrojeń padali żywi, niewinni ludzie.

Użycie LSD na żywych ludziach, jakie miało miejsce 60 lat temu we francuskim miasteczku było częścią tajnego programu MKULTRA, mającego na celu zbadanie możliwości sterowania pracą ludzkiego mózgu i kontroli umysłu z wykorzystaniem substancji chemicznych (w tym środków psychodelicznych, m.in. LSD), bodźców elektrycznych, analizy fal mózgowych i form percepcji podprogowej. Według wielu relacji, badania były często brutalne i odbywały się także na nieświadomych ich celu ludziach, także obywatelach USA, i doprowadzało czasem do tragicznych skutków. Wszystko w imię zapewnienia amerykańskiemu kapitałowi panowania nad światem

Źródła:

1./http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8288953.html

2. http://en.wikipedia.org/wiki/Pont-Saint-Esprit

3.http://pl.wikipedia.org/wiki/MKULTRA

Portret użytkownika Movsar
 #

Oto Ameryka, ojczyzna ludzi wolnych. Wiadomo że tylko na haju można docenić rozkosze panowania amerykańskiego kapitału i pojąć mądrość wolnego rynku.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2