Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Izrael: Syjonistyczna propaganda na Wikipedii

Izrael.png

Pracowicowe, syjonistyczne środowiska w Izraelu są wyraźnie niezadowolone faktem, że przegrywają internetową wojnę o wizerunek swojego państwa. W tym celu skrajny ruch Sheli oraz Yesha Council otworzyli kurs "Syjonistycznej edycji". Ma on nauczyć uczestników jak przerabiać artykuły na Wikipedii, zawierające nieprzychylne informacje na temat Izraela.

Pomysłodawcy są bardziej gorliwi od samych władz tego posłusznego Ameryce państwa. Twierdzą, że rząd nie radzi sobie z tym zadaniem, dlatego muszą wziąć sprawy we własne ręce i przekazać Europejczykom i Amerykanom izraelski punkt widzenia.

Syjonistyczni wikipedyści zapewniają, że nie zaczną od agresywnej edycji, by nie popaść w niełaskę pozostałych użytkowników, ale spróbują zdobyć ich zaufanie.

Portret użytkownika dnk
 #

Prawdę mówiąc, to moglibyśmy wziąć przykład z syjonistów i zabrać się za edycję polskiej Wiki, w której hasła w jakiś sposób związane z komunizmem opisywane są z perspektywy katonarodowej lub koliberkowej, czyli w baaardzo czarnych barwach.

 
Portret użytkownika tres
 #

Zachęcamy wszystkich do edycji Wikipedii, tak aby zmniejszyć ilość prawicowych kłamstw na niej. Wikipedia jest dla wielu osób podstawowym źródłem informacji o świecie.

Zauważyłem że polscy lewicowi wikipedyści już działają i porównując co piszą tutaj teraz http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm a co pisali jakieś 2 lata temu to niebo a ziemia. Obiektywność tego artykułu znacznie się poprawiła.

Na uwagę zasługuję fakt, że w jednym miejscu powołują się nawet na materiał zamieszczony na WR, mianowicie chodzi o artykuł Ulricha Rupperta w którym autor wskazuje na wybielanie faszyzmu przez Curtois, autora "Czarnej Księgi Komunizmu". Artykuł z WR został przytoczony jako opinia środowisk lewicowych o "Czarnej księdze". Nadal jednak to źródło prawicowych kłamstw zajmuje w tymże artykule zbyt wiele miejsca.

Ukazało się więcej bardziej obiektywnych opracowań historycznych i myślę że np. uzupełnienie artykułu "Komunizm" a także innych np. "Rewolucja październikowa", "Wojna domowa w Rosji" danymi z książki Andrzeja Witkowicza byłoby dobrym pomysłem.

Zwłaszcza liczby ofiar, wyjęte z prawicowych gadzinówek nie mają zapewne większego związku z rzeczywistością.

Oczywiście przy edycji trzeba pamiętać żeby działać z głową, powoływać się na źródła i unikać lansowania tez o charakterze ideologicznym. Niepostrzeżenie, tak jak robią to syjoniści.

 
Portret użytkownika CHErwony1994
 #

Towarzysz Tres ma dobry pomysł :) sam powoli tworze nowy artykuł choćby o Kubie, dodałem kilka pozytywnych cytatów do fidela Castro i Che na wikicytaty z źródłami, ów cytaty są w nie smak reakcji która nienawidzi i boi się prawdy !

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA