Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 30 gości.

Płaca minimalna wzrośnie do 1408 zł brutto – nasz postulat: zrównać dietę poselską z płacą minimalną

bieda.jpg

Trójstronna Komisja do Spraw Społeczno-Gospodarczych uzgodniła wysokość płacy minimalnej na 2011 rok. Od 1 stycznia ma ona wynosić 1408 zł brutto.

Podniesienie od 1 stycznia płacy minimalnej do 1408 zł brutto oznacza, że minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 91 zł. W tym roku minimalna płaca wynosiła 1317 zł brutto.

Pracodawcy przystali na podniesienie płacy minimalnej w wysokości proponowanej przez związkowców pod warunkiem, że negocjowana będzie w ramach Komisji Trójstronnej umowa o zamówieniach publicznych.

"Przepis ten musi zostać zmieniony w taki sposób, aby kontrakty zawarte na podstawie zamówień publicznych mogły być renegocjowane w przypadku, gdy czynniki wpływające na kształt umowy, w tym wysokość płacy minimalnej, zmieniły się w istotnym stopniu" - podkreślił w przesłanym we wtorek komunikacie Pracodawców RP Adam Ambrozik.

Najniższe wynagrodzenie w wysokości 1408 zł oznacza, że w przyszłym roku stosunek płacy minimalnej do średniego wynagrodzenia będzie na podobnym poziomie, co obecnie. Oznacza to, że płaca minimalna wyniesie ok. 41 proc. średniego wynagrodzenia.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna