Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Lubusk: Zdewastowano pomnik żołnierzy radzieckich

P1080982.JPG

Jak donosi portal Wirtualna Polska w Lubusku w województwie lubuskim doszło do dewastacji pomnika żołnierzy armii czerwonej. Sprawcy oblali pomnik czerwoną farbą, zalali także trzy tablice pamiątkowe oraz umieścili na nich napis "czerwona zaraza" oraz wyryli datę 17.09.39 roku.
 
Policja szybko ujęła sprawców. Jeden z nich był nietrzeźwy. Przyznali się do winy i swój czyn motywowali chęcią "uczczenia" rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Niewiadomo jednak jaki związek ma haniebna polityka Stalina i sojusz z hitlerowskimi Niemcami a bohaterstwo tysięcy poległych żołnierzy Armii Czerwonej w walce o wyzwolenie Polski spod okupacji nazistowskiej.
 
Redaktorów serwisu Wirtualna Polska informujemy iż powyższy czyn wyczerpuje nie tylko znamiona przestępstwa "wandalizmu" (artykuł 288 Kodeksu Karnego) ale także znieważenia pomnika bądź miejsca pamięci (art. 261 KK).

(Na zdjęciu pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w Wiedniu, stolicy Austrii. Nie jest on obiektem ciągłej nienawiści a władze nie planują jego usunięcia co więcej jest on regularnie restaurowany)

Społeczność

Obama rev