Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Konferencja przewodniczącego Polskiej Partii Pracy w dolnośląskim Strzelinie

Strzelin (dolnośląskie) herb

W środę, 3 listopada w Starostwie Powiatowym w Strzelinie odbyła się konferencja prasowa Bogusława Ziętka, przewodniczącego Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80. Konferencja była poświęcona wyborom samorządowym. Na wstępie przewodniczący w imieniu partii wyraził poparcie w wyborach na burmistrza kandydatury Doroty Pawnuk-Sznajder oraz poruszył najważniejszy punkt ze statutu partii, którym jest obowiązek ochrony interesów pracowniczych.

- Jesteśmy partią która oddaje sens tego co chce robić. Uważamy, że w Polsce potrzebna jest lewica, która będzie zajmować się najważniejszymi sprawami społecznymi. Mamy bardzo wysokie bezrobocie, jedno z najwyższych wśród krajów UE, a największym problemem jest to, że dotyczy ono również ludzi młodych dlatego stawiamy na walkę z bezrobociem a nie z bezrobotnymi, którzy i tak są praktycznie pozbawieni prawa do zasiłku. By polepszyć ich egzystencję chcemy tworzyć nowe miejsca pracy dbając przy tym o te które już posiadamy – mówił lider PPP Bogusław Ziętek.

Kolejnym ważnym tematem, który został poruszony na spotkaniu była kwestia służby zdrowia, która powinna być publiczna, powszechnie dostępna i bezpłatna. Dyskutowano nad groźbą jaką jest przymuszenie samorządów do komercjalizacji a w konsekwencji do prywatyzacji służby zdrowia co by stanowiło barierę nie od przeskoczenia dla większości obywateli, którzy nie będą w stanie zapłacić za tego rodzaju usługi.

Zmiana własnościowa służby zdrowia w żaden sposób nie wpłynie na jakość usług medycznych, natomiast ugodzi w dostępność zwykłego szarego obywatela. Po okresie komercjalizacji nastąpi prywatyzacja przez osoby, które dadzą pieniądze i to nie po to by świadczyć dla ludzi bezpłatne usługi zdrowotne i dbać o zdrowie obywatela ale po to żeby na tym zarabiać. Nie ma wśród krajów UE kraju, który zdecydowałby się sprywatyzować służbę zdrowia i zdjąć z państwa odpowiedzialność za zdrowie swoich obywateli i my tutaj nie chcemy być prekursorami w złej sprawie – przekonywał Ziętek.

W sprawie skompromitowanych Otwartych Funduszy Emerytalnych Bogusław Ziętek stwierdził, że

Marna będzie przyszłość Polski i Polaków odchodzących na emerytury w nowym systemie i to musi spowoduje załamanie dlatego, że nikt nie jest w stanie za takie pieniądze wyżyć. Dodatkowo OFE pogłębiają zapaść finansową państwa, zarabiając pieniądze na tym, że państwo pożycza od nich pieniądze i musi je zwracać wraz z odsetkami. To w nas uderzy za kilka kilkanaście lat, bo ilość osób odchodzących na tego typu emerytury będzie narastać z każdym rokiem

Relację opublikowano na stronie http://www.otostrzelin.pl/

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse