Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Kampania antyprywatyzacyjna PPP w Opolu

ziętek_opole.jpg

Polska Partia Pracy – “Sierpień 80″ przeprowadziła 18 grudnia akcję bezpośrednią na ulicach Opola. Działacze rozdawali biuletyny informacyjne w ramach ogólnopolskiej akcji pt. “Bronimy publicznej służby zdrowia”.

Biuletyny wskazujące zagrożenia wynikające z prywatyzacji publicznych szpitali cieszyły się dużym zainteresowaniem. Średnio w ciągu kwadransa rozchodziło się pół tysiąca egzemplarzy.

Akcja ma na celu sprzeciw przeciwko prywatyzacji służby zdrowia lansowanej przez Platformę Obywatelską. W jej ramach w całej Polsce rozdamy milion egzemplarzy biuletynu mówiącego o skutkach takiej prywatyzacji tam, gdzie się ona dokonała – powiedział później na konferencji prasowej w Opolu przewodniczący PPP – “Sierpień 80″, Bogusław Ziętek.

Partia chce dyskusji o systemie opieki zdrowotnej i ma pomysł na lepsze funkcjonowanie służby zdrowia. Zdaniem ugrupowania spółdzielczość jest alternatywą dla permanentnej prywatyzacji a samoopodatkowanie mieszkańców na cel publiczny w kwocie 10 zł jest propozycją lepszą od rządowego pomysłu podnoszenia o kolejne procenty składki zdrowotnej. Według obliczeń partii przy 60-tys. powiecie do kasy szpitala trafiałoby ok. 7 milionów zł rocznie. To niejednokrotnie jest drugie tyle, co placówka otrzymuje z kontraktu.

Niewielkie kwoty finansowe rzędu paczki papierosów są w stanie rewitalizować szpitale o charakterze powiatowym- przyznaje dr Zbigniew Zdónek, szef Zespołu ds. zdrowia i ratownictwa medycznego Wolnego Związku Zawodowego “Sierpień 80″.

Podczas konferencji zapowiedziano również przeprowadzenie akcji “Nie rób zakupów 24 i 31 grudnia. Tu też pracują ludzie, którzy mają swoje rodziny i chcą z nimi spędzić święta” na terenie Opolszczyzny. Działania zostaną przeprowadzone 22 grudnia pod Galerią Opolanin.

Wizyta w Opolu była również związana z rozpoczęciem budowania struktur Polskiej Partii Pracy – “Sierpień 80″ na terenie województwa opolskiego. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięły kandydatki formacji, które startowały w tegorocznych wyborach samorządowych z list PPP – “Sierpień 80″. Lista do Sejmiku Województwa Opolskiego uzyskała ponad 2 procent poparcia.

Społeczność

Sierp i młot