Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 25 gości.

Polska Partia Pracy przeciwna budowie elektrowni atomowej w Polsce

anti-nuclear-symbol.png

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 negatywnie odnosi się do decyzji rządu o budowie elektrowni atomowych w Polsce. Procedowana decyzja w tej sprawie podejmowana jest bez jakiejkolwiek konsultacji społecznej i opinii Polek i Polaków. Oznacza to, że dysponującą pełnią władzy Platforma Obywatelska nie jest tak naprawdę “obywatelska”, ponieważ głos Obywateli dla polityków tej partii nie ma znaczenia.

Decyzja ws. budowy elektrowni atomowych w Polsce jest korzystna dla koncernowego, ponadnarodowego lobbingu atomowego, a nie dla polskiego społeczeństwa, które będzie musiało sfinansować drogie eksperymenty rządu PO-PSL. Budowa tego typu elektrowni będzie nas kosztować ponad 100 mld zł. To 100 mld zł wydamy na brudną energię, czyli szkodliwą ekologicznie i ryzykowną dla środowiska naturalnego. Odpady poatomowe są tykającą bombą.

Rzeczpospolita Polska nie potrzebuje energii z atomu, gdyż ma własne zasoby surowców energetycznych, które są marnotrawione. Podstawą bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju jest węgiel, głównie kamienny. Największa spółka węglowa nie tylko w Polsce, ale i w Europie – Kompania Węglowa do dnia dzisiejszego nie ma swojego prezesa, przez co w kopalniach tej spółki dochodzi do szkodliwych działań, o których informują związki zawodowe. Inne spółki węglowe ruszyły na wojnę z górnikami odmawiając im nie tylko prawa do podwyżek, ale i łamiąc podpisane umowy społeczne z pracownikami. Naprawa sytuacji w górnictwie pozwoli na utrzymanie rodzimej podstawy bezpieczeństwa energetycznego kraju. Niechęć PO do górnictwa węglowego wiąże się z tym, iż tą partię polityczną tworzą dziś ludzie, którzy dekadę temu grzebali górnictwo zamykając kopalnie. To nie źródła wytwarzania energii trzeba dziś zmienić, ale rząd!

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 niniejszym zapowiada protesty w przypadku dalszego forsowania przez rząd budowy elektrowni atomowych w Polsce. Do udziału w tych protestach namawiać będziemy całe społeczeństwo.

Mariusz Olszewski

Wiceprzewodniczący Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna