Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

5- 26 lutego 2011 - II Konkurs na tekst na dowolny temat

II konkurs na tekst (5-26.02.2011)

Po sukcesie przeprowadzonego w grudniu 2010 konkursu, redakcja portalu Władza Rad ogłasza kolejny konkurs na tekst na dowolny temat.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami książkowymi, w tym dziełami klasyków marksizmu

W konkursie będą zdecydowanie preferowane prace nowych publicystów, którzy nie publikowali jeszcze nic na WR, ani nie zostali nagrodzeni w poprzednim konkursie

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres:

redakcja@1917.net.pl

Termin nadsyłania prac:

26 lutego 2011

Portret użytkownika norbo
 #

Nie prościej dać dostęp do publikacji na stronie zamiast męczyć się z "konkursową" poczta? I tak to moderujecie. A konkurs jakiś dziwny bo regulamin nieznany, kryteria jakieś tajemne. Gdzie są nadesłane pozycje, które nie zostały "wyróżnione"? Czy każdy nie powinien mieć możliwości dokonania samodzielnej oceny? Ale ja tylko tak sobie narzekam na "braki demokracji" i "sekciarstwo", bez urazy.

 
Portret użytkownika tres
 #

Konkurs odniósł sukces i dlatego zorganizowaliśmy następny. Dawanie uprawnień do publikowania tekstów przypadkowym osobom jest w wypadku naszego nieporównywalnie większego niż np. redakcji lewica.pl politycznego zaangażowania jest pomysłem fatalnym, zważywszy na to że zarówno na prawicy, która coraz częściej daje znać że od nas słyszała - liczne maile w stylu "was to się powinno przed sądem postawić" czy wpisy prawaków na naszym kanale YT, jak i wśród rodzimego lewicowego szamba jest masa psychopatów, która mogłaby nam zrobić świństwo, wymieniając chociażby chcących się wypromować na nas "maoistów".

A system blogów z moderacją nie jest wcale dużo mniej kłopotliwy od tego co mamy obecnie. Być może kiedyś wprowadzimy na naszym portalu możliwość zakładania blogów dla stałych publicystów, ale na razie nie widzimy takiej konieczności, zwłaszcza że wymagałoby to sporo pracy webmasterskiej. Na razie jak ktoś chce nam wysłać swój tekst, to zawsze może zrobić to przez maila. Konkurs służy przede pozyskaniu dla portalu nowych publicystów i poprzednia jego edycja to zadanie spełniła.

Konkurs organizuje redakcja portalu i to ona w sposób całkowicie demokratyczny decyduje, które teksty nagradzać, a które nie. Przynależność do redakcji portalu WR wiąże się zarówno z obowiązkami jak i prawami.

 
Portret użytkownika norbo
 #

Konkurs służy przede pozyskaniu dla portalu nowych publicystów i poprzednia jego edycja to zadanie spełniła.
Konkurs przede wszystkim odrzuca wszystkich tych, którzy oceniani być nie lubią.

Konkurs organizuje redakcja portalu i to ona w sposób całkowicie demokratyczny decyduje, które teksty nagradzać, a które nie.
Nawet potrafię sobie wyobrazić taka "demokracje" :$ I bynajmniej nie uważam się za "psychopatę" czy "coś-tam-prawicowego".

 
Portret użytkownika tres
 #

Kto nie lubi być nagradzany, ten wysyłając jakiś tekst nie napisze że to jest praca na konkurs. Proste. Poprzedni konkurs przyniósł cztery dobre teksty czterech nowych ludzi.

Nie wyobrażam sobie, że sprawa wyłaniania najlepszych tekstów mogłaby zostać rozwiązana inaczej niż jest. Konkurs organizuje redakcja i dlaczego miałby oceniać ktoś inny

 
Portret użytkownika uno
 #

Norbo
Chcesz umieszczać teksty na portalu ale nie lubisz konkursów? To po prostu je wysyłaj. Też w jakiś sposób będą ocenione (do publikacji lub nie).

Demokracja w naszym wydaniu oznacza: tyle praw ile obowiązków. Jeżeli komuś na tym zależy, to może dołączyć do redakcji, przyjąć obowiązki wynikające z podziału pracy a w zamian uzyska prawo do oceniania cudzych tekstów.

Proste?

 
Portret użytkownika norbo
 #

To co ja chce napisać to napisze w komentarzu, na chwile obecna nie jest możliwa jakakolwiek stała współpraca z kimkolwiek.

tyle praw ile obowiązków
Nie pisz tak bo to śmieszne, co zrobisz jak ktoś zada ci pytanie o prawa dzieci/starców/chorych/niepełnosprawnych/etc.? I uważaj, taka zasada zbyt prosto czy zbyt stanowczo rozumiana to prosta droga do patologii, wtedy przestaje być śmiesznie.

 
Portret użytkownika uno
 #

Ta zasada pozwala nam eliminować wędrownych doradców, z gatunku "czytać, pisać niekoniecznie ale doradzić zawsze".

Co mają dzieci, starcy i wdowy do zasad funkcjonowania redakcji portalu? U nas obowiązują specyficzne zasady demokracji i środowiskowej. Czym innym są prawa obywatelskie chorych i niepełnosprawnych, a czym innym ich prawo współdecydowania o publikacjach na portalu. Jeśli niepełnosprawni mają kaprys głosować w sprawach "Władzy Rad" to muszą spełnić kryteria - wziąć na siebie jakieś obowiązki.Jeśli taki niepełnosprawny się pojawi, to dostosujemy zakres obowiązków do jego możliwości.

Na razie - od czasu do czasu - nawiedzają nas niepełnosprawni umysłowo lub emocjonalnie i przyznam szczerze, że na twórcze zagospodarowanie tej grupy nie mamy pomysłu.

 
Portret użytkownika norbo
 #

To było ogólne zagadnienie odnośnie sloganu tyle praw ile obowiązków, bo slogan jest głupi [moje zdanie].

U nas obowiązują specyficzne zasady demokracji
Gdzieś już to słyszałem, jak sobie przypomnę to napiszę.

nawiedzają nas niepełnosprawni umysłowo lub emocjonalnie
bez komentarza :D

 
Portret użytkownika tres
 #

Zasady demokracji na naszym portalu są tak dobrane, aby zapewnić jego jak najszybszy rozwój. Proste. Jako marksiści wiemy że nie istnieją media "obiektywne" a treść przekazu zawsze jest uwarunkowana klasowym stanowiskiem badacza. Demokracja w naszym wydaniu nie oznacza więc pytania się "całego świata" o zdanie, lecz zoptymalizowana jest pod jak najszybszy rozwój naszego kombajnu propagandowego. Docelowo liczymy na wymierne skutki polityczne naszej działalności. Jak się komuś coś podoba albo nie podoba to po to uruchomiliśmy na naszym portalu opcję komentowania tekstów i newsów.

Oto niepełnosprawni umysłowo/psychicznie/chorzy psychicznie (niepotrzebne skreślić) "komentatorzy" w akcji:

http://1917.net.pl/?q=node/3047

http://1917.net.pl/?q=node/2258

http://1917.net.pl/?q=node/3020

http://1917.net.pl/?q=node/3922

http://1917.net.pl/?q=node/1242

Bez komentarza

 
Portret użytkownika norbo
 #

A czy to są media "obiektywne" (...)[których] treść przekazu zawsze jest uwarunkowana klasowym stanowiskiem badacza?

http://1917.net.pl/?q=node/4249 - kopniak w firmy, płacz dla ludu? Tak, wiem, to są miejsca pracy ale gdybym miał zgadywać to raczej nikt nie przeniesie produkcji z Polski do Francji czy Hiszpanii chociażby z uwagi na koszty pracy, czysta propaganda kapitału obawiającego się utraty (ukrytych) subwencji.

http://1917.net.pl/?q=node/4219 - państwo przestaje fundować darmowych pracowników, rozczulacie się nad przedsiębiorstwami czy jak...?

 

Społeczność

LENIN