Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 27 gości.

Katowice: III Kongres Polskiej Partii Pracy

20420.jpg

20 listopada od godziny 10 do 18 w Katowicach, odbył się III Kongres Polskiej Partii Pracy. Uczestniczyło w nim 114 delegatów z całego kraju a także zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych organizacji politycznych. Reprezentowali oni Nową Partię Antykapitalistyczną z Francji, Stowarzyszenie Pomocy Eksmisyjnej z Poznania oraz Związek Żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego.

W kongresie wzięli też udział delegaci Organizacji Młodzieżowej Polskiej Partii Pracy z Krakowa, Wrocławia, Głogowa, Warszawy, Lublina, Kielc i Będzina.

Kongres rozpoczął się przemówieniem byłego przewodniczącego PPP Bogusława Ziętka. Podczas swojej przemowy Ziętek zauważył, że idee jakiegokolwiek kompromisu z rządzącymi zbankrutowały, a obecnemu stanowi winne są fundamenty i natura istniejącego systemu. Wg. niego elity RP "zabetonowały" scenę polityczną dla czterech głównych partii, tłamsząc wszelkie próby stworzenia silnych i niezależnych ugrupowań niebędących "koncesjonowaną opozycją", działającą za przyzwoleniem władzy.

Jedynym kandydatem na przewodniczącego Polskiej Partii Pracy był Bogusław Ziętek, który otrzymał rekomendację na to stanowisko od Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80" - Konfederacja. Nikt nie głosował przeciwko jego kandydaturze.

W przemówieniu powyborczym, przewodniczący-elekt podkreślił także jakże potrzebną na dzisiejszej lewicy konieczność odcięcia się od zaszłości historycznych i skierowania swojej działalności na rzeczywiste problemy dzisiejszego społeczeństwa w postaci silnego utożsamienia partii z ruchem związkowym, czego wyrazem była m.in.uchwała Kongresu o zmianie nazwy partii z PPP na PPP-"Sierpień 80".

W dalszej części kongresu przemawiali także goście z innych organizacji, oraz weteran Ludowego Wojska Polskiego, którego mowa została nagrodzona owacją na stojąco.

Podczas Kongresu odbyły się wybory do władz Polskiej Partii Pracy. Podjęto ważne decyzje dotyczące przyszłych działań partii. Mamy nadzieję że uregulowanie tych kwestii ułatwi nam dalsze działanie mające na celu poprawę warunków życia Polaków i koniec rozpoczętego po 1989 uprzedmiotowania ludzi pracy.

Społeczność

Sierp i młot