Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Tybet/Indie: Dalajlama odchodzi od polityki

m5072590.jpg

Przywódca jednej z frakcji tybetańskiej imigracji z Chin, przebywającej w Indiach Dalajlama ogłosił chęć wycofania się z polityki. Dokonał tego w trakcie corocznego przemówienia z okazji rocznicy antychińskiego powstania z 1959 roku. Jeszcze w w marcu na sesji emigracyjnego "parlamentu tybetańskiego" obradującego w Dharamsali przedstawi odpowiednie poprawki do konstytucji które umożliwią mu odejście od polityki.
 
Sam Dalajlama stwierdził że jego decyzja podyktowana jest chęcią spędzenia reszty życia jako prosty mnich. Nie bez znaczenia może jednak być rosnąca wobec niego opozycja wewnątrz tybetańskiej diaspory.
 
Odejście Dalajlamy może spowodować brak przywódstwa wśród Tybetańczyków, zwłaszcza w sytuacji gdy XI Panczenlama jest przetrzymywany przez władze chińskie a jego lost jest nieznany natomiast XVII Karmapa został oskarżony o bycie chińskim szpiegiem.

Portret użytkownika norbo
 #

Odejście Dalajlamy może spowodować brak wśród Tybetańczyków - brak czego? Czy roszady w tzw. polskim rzadzie na emigracji w Londynie wplywaly w jakikolwiek sposob na zycie przecietnego Polaka?

 

Społeczność

LENIN - rocznica