Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Koniec studiów dziennych na prywatnych uczelniach

Barbara Kudrycka (minister edukacji)

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że uczelnie niepubliczne nie dostaną dodatkowych pieniędzy z budżetu na studia stacjonarne. Część szkół już zapowiada likwidację kierunków dziennych.

W wywiadzie dla „DGP” minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, potwierdza, że nie wyda rozporządzenia do czasu, gdy poprawi się sytuacja budżetowa. Resort nauki tłumaczy, że w budżecie nie ma na to pieniędzy. Prywatne szkoły są oburzone decyzją resortu, bo czekają na nią ponad pięć lat. Minister twierdzi, że uczelnie niepubliczne wcale nie są pozostawione same sobie. Od 2008 roku trafił do nich m.in. dzięki programom unijnym miliard złotych.

Minister Barbara Kudrycka w rozmowie z gazetą twierdzi, że najważniejszym beneficjentem zmian - wchodzącej w październiku reformy szkolnictwa wyższego - staną się studenci. Otrzymają oni gruntowne i wszechstronne wykształcenie, aby znacznie lepiej niż dziś radzić sobie na rynku pracy. Zdaniem minister nauki i szkolnictwa wyższego uczelnie muszą się otworzyć na współpracę z biznesem. Jak mówi Barbara Kudrycka, w efekcie zaczną więcej zarabiać na prowadzionych badaniach naukowych, stwarzając tym samym naukowcom możliwość takiej współpracy.

Portret użytkownika norbo
 #

Otrzymają oni gruntowne i wszechstronne wykształcenie, aby znacznie lepiej niż dziś radzić sobie na rynku pracy.
Ale jak można sobie poradzić na rynku, który nie istnieje?

Zdaniem minister nauki i szkolnictwa wyższego uczelnie muszą się otworzyć na współpracę z biznesem. Jak mówi Barbara Kudrycka, w efekcie zaczną więcej zarabiać na prowadzonych badaniach naukowych, stwarzając tym samym naukowcom możliwość takiej współpracy.
Dokładnie! Święte słowa, polejcie pani minister... Czy przypadkiem pani mister nie proponuje szkolnictwu wyższemu udanie się szlakiem przetartym przez polityków? skoro może być prostytucja polityczna to dlaczego nie naukowa...

Swoją droga dość ciekawy życiorys:
Od lutego 1978 do grudnia 1981 należała do PZPR. W 1980 zapisała się do NSZZ "Solidarność". [Wikipedia]

pokorne ciele dwie matki ssie.........

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN