Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 68 gości.

Najlepszy prezydent III RP

kwasniewski.jpg

Z niedawno przeprowadzonego sondażu wynika, że jak dotąd to Aleksander Kwaśniewski był najlepszym prezydentem III RP - dostał aż 54% ze wszystkich oddanych głosów.

Drugie miejsce, z wynikiem 23%, uzyskał Lech Kaczyński. Następny jest Lech Wałęsa - znany wszystkim "pogromca komunistów" zdobył aż 8% głosów wśród ankietowanych.

Na samym końcu znajdują się Bronisław Komorowski - obecny prezydent uzyskał wynik 5%, a zaraz za nim gen. Wojciech Jaruzelski - 3%.

Jaki wyciągnąć można z tego wniosek? Polska klasa robotnicza wyraźnie nie chce, by rządzili nią ani neoliberałowie (PO), ani konserwatyści (PiS), ani też "ludzie-ikony" (Lech Wałęsa). Za najlepszego, jak dotychczas, uznany został socjaldemokrata.

Portret użytkownika uno
 #

Jaki z niego socjal

Liberał z PZPR-owską przeszłością. W PRL zaszedł za wysoko, żeby wstąpić później do Unii Wolności, ale cały czas marzył o sojuszu SLD z liberałami. Elokwentny, zrównoważony, czasem ulegający alkoholowym słabościom, ale przez to jeszcze bardziej ludzki i swojski. Prosta i skuteczna recepta na sukces w mediokracji.

 
Portret użytkownika cinco
 #

No tak - socjaldemokrata w wydaniu SLD, czyli liberał o lekkich "skłonnościach" pro-społecznych.
Z drugiej strony nie bez powodu zdobył te 54% - co nieco różnił się w działaniach od tego, co prezentuje nam dzisiaj PO.

 
Portret użytkownika tres
 #

Klasa robotnicza?

Tego typu sondaże są raczej mało wiarygodne i nie reprezentują rzeczywistych nastrojów społeczeństwa, ale to za co zapłacił zleceniodawca firmie TNS OBOP czy jej konkurencji.

Faktem jest jednak może nie to że Kwaśniewski był najlepszym prezydentem III RP, ale to że Wałęsa i Kaczor byli po prostu mniej kompetentni i głupsi. Absolutnie nie należy jednak szukać w tym jakiejś treści klasowej, bo Kwaśniewski był równie lewicowy co jego następca, albo nawet i mniej. Wszyscy polscy prezydenci od 1990 w równym, niezachwianym stopniu reprezentują interesy burżuazji i imperializmu.

 
Portret użytkownika dos
 #

Kwaśniewskiego i Jolkę Polacy lubili bo byli bardziej ciekawym wzorem do naśladowania dla przeciętnego Polaka niż Lech i Danka itp. Myślę że nie ma to głębszej treści politycznej.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

SIERP i MŁOT