Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Koniec Nowej Lewicy Piotra Ikonowicza

Ikonowicz

Jak poinformowała stacja telewizyjna TVN24, pięć partii politycznych nie złożyło w terminie sprawozdania finansowego z działalności w roku 2010 i zostaną wykreślone z rejestru. Wśród tej piątki znajduje się Nowa Lewica Piotra Ikonowicza i Ruch Poparcia Janusza Palikota.

Oprócz NL i RP, ustawowych wymogów nie spełniły również Stronnictwo Ludowe "Piast" Zdzisława Podkańskiego, Polska Partia Internetowa Leszka Lachety oraz Wolność i Praworządność Janusza Korwin-Mikkego

Portret użytkownika RedCollectivist
 #

Szkoda chociaż w sumie to i tak był rewizjonistyczny twór.

 
Portret użytkownika Samuel
 #

Swoją drogą nie rozumiem sensu tworzenia tych planktonów, jak partia pana Ikonowicza. Nie lepiej stworzyć jakiś Front Ludowy?

 
Portret użytkownika Angelika
 #

Szkoda, bo mi Pan Piotr Ikonowicz się podoba ostatnio bardziej aniżeli SLD. Być może jest to dobry pomysł by Lewicowe partie się połączyły, być może bo wówczas mielibyśmy większą siłę przebicia, oby tylko SLD już całkiem nie osiadło na laurach.

 
Portret użytkownika RedCollectivist
 #

Ikonowicz pewnie nie zrezygnuje z działalności politycznej a co takich tworów jak NL czy PPP to i tak te partie mają zerowe poparcie więc nie lepiej wziąć się za budowanie prawdziwej komunistycznej partii zamiast budować poparcie dla kogoś kto w obliczu prawdziwej rewolucji socjalistycznej może stać się wrogiem?
Oczywiście współpracować należy ale ja tam do reformistów i rewizjonistów wszelkiej maści i tak wrogo nastawionych wobec marksizmu-leninizmu zaufania nie mam.

 
Portret użytkownika uno
 #

PPP ostatnio miała 1,2% poparcia. Mało, ale to zdecydowanie więcej niż zero.

A z kim ty chcesz budować "prawdziwą partię komunistyczną"? W tym kraju komunistów jak na lekarstwo. Jakby zebrać wszystkich, co do jednego, to wyjdzie najwyżej duża kanapa, trochę tylko większa od obecnej KPP - nadal jednak z zerowym poparciem. No i oczywiście za chwilę się rozpadnie, bo wariantów komunizmu u nas niemal tyle samo co komunistów.

 
Portret użytkownika Movsar
 #

Cieszy mnie klęska Korwina i Palikota. Szkoda tylko że ci burżuje mają pieniądze by założyć nowe partie.

 
Portret użytkownika dos
 #

Korwin-Mikke zarejestrowal wczesniej partie o nazwie "Wolnosc i Praworzadnosc- Unia Polityki Realnej" i raczej z tego szyldu bedzie korzystal. Natomiast Palikot ma moim zdaniem sluszny argument ze nie ma obowiazku skladac sprawozdania za 2010. Podejrzewam ze ma tez jednych z najlepszych prawnikow w kraju ktorzy juz go o tym zapewnili.

Natomiast Zdzicho Podkanski ma juz PSL "Piast" wiec na cholere mu SL "Piast?". To pisowska zagrywka zeby rozbierac glosy na PSL.

W ogole to prawo w Polsce pod tym wzgledem jest absurdalne. Korwin moze sobie dopisywac do nazwy WiP nazwe UPR podczas gdy istnieje juz partia UPR. Dla porownania w Wielkiej Brytanii tylko jedna partia otrzymala prawo do wystepowania w kampaniach wyborczych pod nazwa "Komunistyczna Partia".

 

Społeczność

LENIN