Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Turcja: Pięciu maoistowskich partyzantów zginęło w lawinie

tkp-ml-tikko.jpg

Jak donosi biuro prasowe Komunistycznej Partii Turcji Marksistowsko-Leninowskiej i jej zbrojnego ramienia TIKKO, 5 kobiet walczących w partyzantce zginęło w wyniku śnieżnej lawiny która zniszczyła obóz partyzancki. Do tragedii doszło w górach Kurdystanu (konkretna lokalizacja nie jest podawana ze względów bezpieczeństwa).
 
Lawina przeszła około 5 rano i zasypała obóz. Pomimo szybko podjętej akcji ratunkowej 5-ciu kobiet które przyłączyły się do partyzantki w latach 2005-2009 a wcześniej działały w nielegalnej KPT-ML. Ich personalia to: Sefagul Kesgin ps. "Eylem", Nursen Aslan ps. "Emel", Gulizar Ozkan ps. "Ozlem", Fatma Acar ps. "Dilek" i Derya Aras ps. "Sevda". Najstarsza z ofiar miała zaledwie 44 lata najmłodsza jedynie 28.
 
KPT-ML wezwała "wszystkie siły i rewolucyjne do złożenia hołdu poległym bohaterkom".
 
KPT-ML to nielegalna partia maoistowska w Turcji. Została założona w 1972 roku przez działaczy Rewolucyjnej Partii Robotniczo-Chłopskiej skupionych wokół Ibrahima Kaypakkaya którzy zdecydowali się na zbrojną walkę z tureckim państwem.
 
Wg. tureckiej policji w kraju działa 12 organizacji uznanych przez państwo za organizacje terrorystyczne. Około 7 z nich to grupy maoistowskie i lewicowe ruchy kurdyjskich separatystów. Reszta to organizacje sunnickich fanatyków m.in tzw. turecki Hezbollah (nie ma związków z działającym w Libanie i Palestynie szyickim Hezbollahiem poza nazwą).

Portret użytkownika dos
 #  
Portret użytkownika LewySierpowy
 #

Maoiści nad Wisłą zamiast uczic poległych towarzyszy niezmordowanie zajmują się udowadnianiem że w Polsce, jak i w całej Europie nie ma wyzysku. Ciekawe jak towarzysze maoiści z Turcji i innych państw potraktowaliby swoich "towarzyszy" w Polsce na wiadomośc o tym że według "komunistów XXI wieku" świętowanie 1 maja to głupota i obecnie zadaniem są wirtualne sojusze z faszystami.

 
Portret użytkownika norbo
 #

@LewySierpowy: (...) zajmują się udowadnianiem że w Polsce, jak i w całej Europie nie ma wyzysku (...)

Taaa.... a przecież wszyscy wiedza jaki w Europie mamy wyzysk... niektórzy składają "chińskie klocki" [szukaj: tablet, Pawlak], straszne - mogłoby to zostać zrobione przez proste automaty ale co tam... przecież europejskie rządy nie mogą tak wprost dopłacać do azjatyckich fabryk :D

Nie żebym ja wyzysku w Europie nie widział, owszem pełno tego tutaj... może jednak nie w przemyśle, lepiej odgórnie założyć że pracownicy dużych przedsiębiorstw zbytniej krzywdy nie mają jeśli jeszcze mogą domagać się podwyżek strasząc strajkiem... logiczne wydawałoby się aby "związki zawodowe" pomogły tym słabszym - sezonowym, imigrantom, ultra-elastycznym - ale po co?

 
Portret użytkownika uno
 #

[Nie żebym ja wyzysku w Europie nie widział, owszem pełno tego tutaj... może jednak nie w przemyśle, lepiej odgórnie założyć że pracownicy dużych przedsiębiorstw zbytniej krzywdy nie mają jeśli jeszcze mogą domagać się podwyżek strasząc strajkiem...]

A my wolimy oddolnie założyć, że tylko oni mogą straszyć strajkiem bo są zorganizowani w związki. W małych zakładach produkcyjnych związków na ogół nie ma a próby ich założenia kończą się zwolnieniem inicjatorów.

W Chinach też robotnicy pewnie by zastrajkowali, tylko boją, że "komunistyczna" armia zacznie do nich strzelać w obronie interesów kapitału.

 
Portret użytkownika norbo
 #

@uno: (...)tylko oni mogą straszyć strajkiem bo są zorganizowani w związki

Straszą, straszą, opony palą...

Związkowcy z JSW chcą gwarancji utrzymania wszystkich dotychczasowych uprawnień pracowniczych po upublicznieniu JSW, oczekują także podwyżki płac o 10 proc. Obstają za 10-letnimi gwarancjami zatrudnienia. Chcą również potwierdzenia, że proponowany załodze pakiet (m.in. darmowe akcje JSW dla całej załogi i preferencje w nabyciu dalszych walorów) ma umocowanie prawne i faktycznie będzie zrealizowany.[http://www.1917.net.pl/?q=node/5103]

... a jakieś postulaty "społeczne"? dla tych mniejszych, słabszych? aaaa... wiem, "nie kupujmy w wigilie" :D

 
Portret użytkownika dos
 #

Tak cierpisz za miliony. Tylko postulaty górników niesłuszne bo nie występują w imieniu kogoś innego, hutników pewnie też niesłuszne. Może napisz kto ma racje i słuszność (naturalnie poza Twoją osobą).

 
Portret użytkownika norbo
 #

Pierwszy napisał: A my wolimy oddolnie założyć, że tylko oni mogą straszyć strajkiem bo są zorganizowani w związki. W małych zakładach produkcyjnych związków na ogół nie ma a próby ich założenia kończą się zwolnieniem inicjatorów.

Czyli, jak się domyśliłem (niesłusznie?), wykorzystuje się możliwości organizacyjne w dużych zakładach aby osiągnąć określone cele społeczne. Teraz już wiem, że to bzdura - każdy pilnuje własnego nosa...

Dziękuję za naukę.

 

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008