Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Maoiści wzywają do utworzenia nowej międzynarodówki

Maoisci nepalscy

Z okazji 1-go maja szereg partii maoistowskich wezwał do zjednoczenia się "wszystkich sił odwołujących się do marksizmu-leninizmu-maoizm" oraz "tradycji komuny paryskiej, rewolucji bolszewickiej, rewolucji chińskiej oraz rewolucji kulturalnej". Oświadczenie podkreśla wzrost oporu "studentów, robotników i emigrantów w reakcyjnych krajach imperialistycznych" a także osiągnięcia maoistów w Nepalu i Indiach gdzie zdobywają oni sukcesywnie poparcie społeczne.
 
Oświadczenie podkreśla że walki klasowe nasilają się w wyniku krachu gospodarki kapitalistycznej który wg. maoistów ma miejsce i będzie się nasilał.
 
Oświadczenie sygnowała Zjednoczona Komunistyczna Partia Nepalu (maoistowska), Komunistyczna Partia Indii (Maoistowska), indyjska partyzantka (Naxaliści) oraz Komunistyczna Partia Turcji i Kurdystanu (Maoistowska). Ponadto oświadczenie sygnowały m.in małe partie maoistowskie Francji, Włoch oraz Kanady oraz zorganizowana kilka lat temu przez komunizujących emigrantów z Nepalu nielegalna KP Bhutanu (Maoistowska) która walczy o obalenie monarchii w tym kraju.

Społeczność

SIERP i MŁOT