Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

PPP oraz WZZ "Sierpień 80" w Elblągu i Gdynii: Kasjerka to nie robot!

Polska Partia Pracy

Trwa wspólna kampania Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80" i Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" na rzecz poprawy warunków pracy i płacy osób zatrudnionych w wielkich sieciach handlowych, trwa. W ostatnim czasie przeprowadzono kolejne akcje: 6 maja w Elblągu i dzień później w Gdyni.

Klientom elbląskiej Biedronki i gdyńskiego Tesco rozdawano egzemplarze "Kuriera Związkowego", apelując jednocześnie, by najpierw pakowali zakupy, a następnie za nie płacili. "Klienci widzą tylko miły uśmiech kasjerki. Ale praca w takich miejscach nie jest różowa, z czego rzadko zdajemy sobie sprawę" - wyjaśniała Elżbieta Fornalczyk, liderka pierwszego w Polsce strajku w hipermarkecie. "Nie wiemy o tym, że praca osób zatrudnionych w sieciach handlowych często wykonywana jest nadludzkim wysiłkiem za głodowe pensje" - dodaje, podkreślając, że zna pracę kasjerek od podszewki.

Przechodnie pozytywnie reagowali na protest. "Współczuję, bardzo im współczuję. Niech walczą o swoje" - mówiła elblążanka Halina Wierzchowska. "Kupuję w "Biedronce", bo jest najtaniej. Wiem jednak, że pracownicy pracują w ciężkich warunkach. Uważam, że powinni więcej zarabiać. Niech walczą o swoje" - powiedział z kolei Janusz Napiątek.

Działacze PPP - "Sierpień 80" i związkowcy "Sierpnia 80" zapowiedzieli, że akcje prowadzone będą do skutku.

Lewica.pl

Społeczność

jednolity front