Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Zdjęto tablicę upamiętniającą pomordowanych bolszewików

strzałkowo.jpeg

Wojewoda wielkopolski zdecydował o zdjęciu tablicy w języku rosyjskim z obelisku pod Strzałkowem upamiętniającym 90. rocznicę odzyskania niepodległości.

Tablicę z informacją o "brutalnym zamęczeniu w polskich +obozach śmierci+" żołnierzy Armii Czerwonej umieścili nieznani sprawcy.

Wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński poinformował w niedzielę PAP, że tablicę przymocowano najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. Policja zabezpieczyła już materiał dowodowy w tej sprawie.

"Policja dokonała oględzin i rozpocznie postępowanie ws. nielegalnego umieszczenia tablicy" - powiedział wójt.

Napis na tablicy w języku rosyjskim głosi: "Tutaj spoczywa 8000 radzieckich czerwonoarmistów, brutalnie zamęczonych w polskich +obozach śmierci+ w latach 1919-1921".

W polskich obozach w latach 1918-1921 zginęło około 30 tysięcy radzieckich jeńców, między innymi w Strzałkowie

Portret użytkownika Niosący_Światło
 #

Odważna akcja, jedna mała tablica doprowadziła do białej gorączki wielu ludzi...Widziałem w TV jak do jej zdjęcia wezwano...techników kryminalistycznych.

 
Portret użytkownika WaSiLiJ_ZaJcEw
 #

Wiadomo, że u nas w kraju jest ogromna biurokracja. Czy nie lepiej by było zamiast na siłę przykręcać tę tablicę legalnie próbować ją przepchać aby ją przykręcono.

 
Portret użytkownika LewySierpowy
 #

Zajcew, jaka pogoda na twojej planecie?

 
Portret użytkownika dos
 #

Dodajmy że tą tablicę powieszono w złym miejscu. Na obelisku poświęconym końcowi zaborów. Pomnik na cmentarzu czerwonoarmistów w Strzałkowie jest około 2 kilometry dalej od w/w obelisku.

 

Społeczność

front