Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

USA: Przepełnione więzienia

prision-california-600x417-300x200.gif

Podtrzymana została decyzja Sądu Najwyższego dotycząca zwolnienia z więzień w Kalifornii 40 tysięcy skazanych. Sąd uznał, że nie ma innego sposobu, aby zapewnić skazanym humanitarne warunki odbycia kary. Więzenia w Kalifornii od dawna już są przepełnione. Trzydzieści trzy z zakładów karnych w tym stanie zaprojektowano z myślą o 80 tysiącach osób, podczas gdy obecnie znajduję się w nich około 145 tysięcy skazanych.

Z powodu, iż stan Kalifornia nie posiada pieniędzy na poprawę tej sytuacji poprzez budowę dodatkowych więzień, sąd federalny postanowił, że jedyną drogą jest zmniejszenie liczby więżniów o jedną trzecią podczas następnych dwóch lat. Władze Kalifornii odwołały się do Sądy Najwyższego. Ten, stosunkiem głosów 5 do 4 podtrzymał decyzję sądu federalnego, uznając, że traktowanie skazanych w Kalifornii nie spełnia minimalnych kryteriów przyzwoitości. Z powodu przeludnienia wielu skazanych nie ma zapewnionej podstawowej opieki zdrowotnej, co już nie raz kończyło się śmiercią.

Antonin Scalia, sędzia o konserwatywnych poglądach, odrzucił pomysł, nazywajac go "największym absurdem w dziejach Stanów Zjednoczonych". Jak widać nigdy nie odwiedził żadnego z "miejsc odosobnienia i resocjalizacji".

Społeczność

Obama rev