Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 73 gości.

Ukraina: Uchwalono reformę emerytalną

Na Ukrainie uchwalono reformę emerytalną

Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę zmieniającą system emerytalny. Zmiany zakładają m.in podwyższenie wieku emerytalnego oraz obniżenie emerytury dla byłych pracownikow służb mundurowych.

Za projektem glosowały frakcje deputowanych Partii Regionów Wiktora Janukowycza, 11 deputowanych frakcji Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona Wiktora Juszczenki, frakcji “Reformy dla Przyszlosci”, Partii Ludowej i niezrzeszeni. Udziału w głosowaniu nie wzięli za to żadni deputowani frakcji Komunistycznej Partii Ukrainy i deputowani frakcji BJUT-Biatkowszczyzna (frakcja parlamentarna Julii Tymoszenko).

Ustawa przewiduje ograniczenie maksymalnego rozmiaru emerytury do poziomu 10 minimalnych kwot dla osób, które utraciły zdolność do pracy oraz zmniejszenie wysokości emerytury dla pracowników w służbie państwowej z 90 do 80 proc. Ustawa natomiast zezwala na staranie sie deputowanych Rady Najwyzszej Ukrainy o dodatki emerytalne.

Nasza Ukraina wezwala do zawetowania ustawy przez prezydenta Janukowycza. Wg. Jednego z szefow parlamentu na Sali było tylko 143 deputowanych podczas gdy za reformą miało głosować 248 deputowanych.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front