Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Huta Batory: Pracownicy domagają się 8-letnich gwarancji zatrudnienia

Huta Batory pikieta 13 lipca 2011

Związki zawodowe działające w Hucie Batory w Chorzowie ogłosiły 18 lipca wejście w spór zbiorowy z pracodawcą.
Związkowcy domagają się gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracowników spółki na okres 8 lat niezależnie od rodzaju zawartej z nimi umowy o pracę i okresu, na jaki umowa została zawarta z wyłączeniem osób, które m.in. dopuściły się rażących zaniedbań w obowiązkach pracownika, a także zatrudnionych na podstawie umowy zawartej na okres próbny.

Inne żądanie to wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 1000 zł brutto do 30 lipca 2011 r. dla wszystkich pracowników Huty Batory Sp. z o.o. za ich wkład w dobre wyniki ekonomiczne huty w 2010 r. Związkowcy dali zarządowi huty trzy dni na spełnienie ich postulatów. W przypadku ich nieuwzględnienia, po wyczerpaniu przewidzianej prawem procedury, zapowiadają ogłoszenie strajku.

W ub. tygodniu przed siedzibą dyrekcji huty odbyła się związkowa pikieta przeciwko zatrudnianiu pracowników na czas określony i przez agencję pracy. Tymczasem zarząd huty w outsourcingu zatrudnienia widzi przyszłość firmy.

Huta Batory to jeden z największych w Polsce i liczący się w Europie producent stalowych rur bez szwu o dużych przekrojach dla sektora energetycznego i chemicznego. Produkuje również wlewki w ponad 300 gatunkach.

Społeczność

Sierp i młot