Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Norwegia: Masakra na wyspie Utoya podczas obozu młodych socjaldemokratów, zamachowcem skrajny prawicowiec

Zamachowiec o poglądach skrajnie prawicowych - Anders Behring Breivik

Co najmniej 84 osoby zginęły w piątek w strzelaninie na obozie młodzieżówki rządzącej Norweskiej Partii Pracy - poinformowała dziś rano policja. Z kolei w wybuchu bomby w dzielnicy rządowej w Oslo śmierć poniosło siedem osób.

Wcześniej policja informowała, że na obozie młodych socjaldemokratów na wyspie Utoya, ok. 30 km od Oslo, śmierć poniosło ok. 10 osób; służby zastrzegały, że tragiczny bilans może wzrosnąć. W obozie uczestniczyło kilkaset osób.

Świadkowie relacjonowali, że napastnik w policyjnym mundurze strzelał na oślep do młodych ludzi, którzy usiłowali chronić się, skacząc do wody.

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzewany o przeprowadzenie obu piątkowych ataków. Jak poinformowano, to 32-letni obywatel Norwegii.

Według telewizji TV2 zatrzymany mężczyzna ma związki ze skrajną prawicą. Na jego nazwisko zarejestrowane były dwie sztuki broni, w tym karabin maszynowy. Stacja NRK przedstawiła zatrzymanego jako Andersa Behringa Breivika.

Norweska policja poinformowała, że sprawca podwójnego ataku w Norwegii ma poglądy prawicowe i jest chrześcijańskim fundamentalistą - wynika to z jego strony internetowej.

Jak podała norweski dziennik "Verdens Gang" Anders Behring Breivik na portalach społecznościowych prezentował skrajnie prawicowe poglądy, sprzeciwiał się polityce wielokulturowej Norwegii. Określał siebie, jako konserwatystę i chrześcijanina. Mężczyzna jest miłośnikiem gry komputerowej World of Warcraft. Informacje te zostały oficjalnie potwierdzone przez policję.

Portret użytkownika dos
 #

Haslo na demo antyprawicowe 11 listopada 2012: "Nie chcemy Oslo w Warszawie"

 
Portret użytkownika milos
 #

Nie wiem jaki obecnie ma sens ta antifa. ONR to margines, który nie może nawet stworzyć listy na wybory. Zresztą większość nacjonalistów to antykapitaliści. Dużo większym zagrożeniem jest wesoła kompania Kur*wina oraz reszta skrajnych liberałów.

 
Portret użytkownika tres
 #

Korwinowcy są mniej więcej podobnym zagrożeniem co narodowcy. A sam Korwin w obchodach 11 listopada 2010 uczestniczył, proszę tylko spojrzeć http://wpolityce.pl/view/multimedia/3787/Janusz_Korwin_Mikke_na_czele_na...

Blokować faszystów, narodowców i innych prawicowców którzy jak pokazał przykład z Norwegii są bandą skrajnie antykomunistycznych i zbrodniczych psychopatów zawsze warto, tylko najpierw powinno się wywalić z blokady demokratów.pl od pani Bochniarz, a Blumsztajna wysłać tam gdzie jego miejsce - do Syjonu.

 
Portret użytkownika dos
 #

Jesli chodzi o zagrozenie to najwieksze to PO i SLD jesli o to chodzi.

Zagrozenie UPR czy w czym tam teraz Korwin dziala to kwestia internetu. Tylko tam jego zwolennicy moga sie jawic jako jakakolwiek zoorganizowana sila.

 

Społeczność

marks