Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Najbogatsze gminy w Polsce

strefa_przemyslowa.jpg

Podczas gdy większość gmin w Polsce zmaga się z poważnymi poblemami socjalnymi, najbogatsza gmina Kleszczów (woj. łódzkie) funduje swoim mieszkańcom nawet wczasy nad Morzem Śródziemnym. Oprócz tego zapewnia darmową wodę w kranie i dofinansowanie opieki stomatologicznej. Swoje bogactwo gmina zawdzięcza podatkom płaconym przez położoną na jej terenie kopalnię i elektrownię Bełchatów. Gdyby podzielić wpływy podatkowe na jednego mieszkańca, otrzymamy kwotę wynosząca rocznie 33 tys. złotych.

Na kolejnych miejscach uplasowały się gminy Nowe Warpno (woj. zachodniopomorskie) oraz Polkowice (dolnośląskie). W Polkowicach mieszkańcy mogą korzystać ze specjalnych programów zdrowotnych "od poczęcia aż do śmierci".

Portret użytkownika dos
 #

I Kleszczow i Polkowice to gminy bogate statystycznie ze wzgledu na wysoki podatek gruntowy placony przez lokalne kopalnie. Warpno nie ma kopalni wiec tam placa chyba osrodki turystyczne nie jestem pewien. Ale te wskazniki nie sa reprezentatywne. Jesli by wskazywac gminy o realnie najwyzszym dochodzie per capita to raczej podmiejskie gminy typu Konstancin-Jeziorna itp.

 

Społeczność

LENIN