Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Pracownicy Huty Batory szykują się do kolejnych protestów

Huta Batory pikieta 13 lipca 2011

Związki zawodowe działające w produkującej stalowe rury chorzowskiej Hucie Batory, w tym WZZ "Sierpień 80" ogłosiły pogotowie protestacyjne.
W jego ramach, jak piszą w komunikacie, będą stosować inne niż strajk formy protestu z zastrzeżeniem przestrzegania porządku prawnego.

Zakład został oflagowany. 12 sierpnia w godz. 7.00-15.30 grupa pracowników pikietuje siedzibę dyrekcji. Większa demonstracja planowana jest w tym miejscu w najbliższy piątek 19 sierpnia. W poprzedniej, zorganizowanej w dniu 13 lipca, uczestniczyło ponad stu pracowników zakładu.

Pracownicy żądają polepszenia warunków pracy oraz sprzeciw wobec zatrudniania pracowników na umowy czasowe przez agencje pracy.

18 lipca pracownicy weszli w spór zbiorowy z pracodawcą.
Związkowcy domagali się gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracowników spółki na okres 8 lat niezależnie od rodzaju zawartej z nimi umowy o pracę.

Huta Batory to jeden z największych w Polsce i liczący się w Europie producent stalowych rur bez szwu o dużych przekrojach dla sektora energetycznego i chemicznego. Produkuje również wlewki w ponad 300 gatunkach.

Społeczność

LENIN - rocznica