Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Napieralski wygwizdany przez związkowców - robotnicy nie wierzą pseudolewicy

4e747f3dbe179_k3.jpg

Ciężko określić dokładną liczbę osób biorących w demonstracji związkowej jaka odbyła się w sobotę 18 września we Wrocławiu. Według organizatorów do Wrocławia przyjechało ponad 20 tysięcy osób, według policji maksymalnie 10 tysięcy. Wszyscy przyjechali z tych samych powodów - by wyrazić poparcie dla solidarności europejskiej i wyjścia z kryzysu oraz pokazać sprzeciw wobec wszelkich cięć socjalnych.

Na czele manifestacji szli szefowie europejskich związków zawodowych oraz orkiestra, której dyryguje Jarosław Krauze - skarbnik dolnośląskiej "Solidarności".

Większość ze związkowców miała na sobie kamizelki swoich central i flagi. Na ulicach, którymi idą jest głośno i kolorowo. Ludzie trąbili, gwiżdali i śpiewali m.in. "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

Przed pochodem ze związkowcami spotkał się Grzegorz Napieralski, który został wygwizdany przez zbierający się tłum. W kierunku szefa SLD padły słowa: "Nie rób sobie kampanii", "Zdrajca". Napieralski pojawił się pod stadionem, by pokazać że popiera działania związkowców i by porozmawiać z nimi. Według niego wykrzykiwane przez zebranych ludzi hasła "to brzydki i agresywny element dyskusji ze strony "Solidarności".

Źródło
http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artykul/1084131,wielka-manifestacja-zwi...

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów