Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

"PPP jest jedynym komitetem mówiącym temu nieludzkiemu, neoliberalnemu systemowi NIE" - Konwencja Młodych w Lublinie 25.09.2011

Konwencja Młodych w Lublinie 25 września 2011

Młodzi u nas nie noszą teczek, w PPP młodzież ma swój głos - mówił na inaugurującym przemówieniu na konwencji młodych przewodniczący partii Bogusław Ziętek czego dowodem są 24-26 letnie osoby na jedynkach list takie jak Szymon Martys (Lublin), Patryk Kosela (Legnica) czy Magdalena Janiszewska w bardzo trudnym okręgu wyborczym jakim jest Warszawa.

Cztery lata temu młodzi usłyszeli bardzo wiele pustych obietnic od Donalda Tuska. Jak mówił Ziętek - młodzi muszą być awangardą polskiej polityki, ponieważ młodzież rozumieje XXI wiek w przeciwieństwie do tych polityków którzy tkwią jeszcze w wieku XX albo XIX.

Dzisiaj każda partia polityczna podnosi temat umów śmieciowych, nie robiąc nic w tym temacie. Polska Partia Pracy mówiła o tym problemie jako pierwsza już sześć lat temu, dzisiaj ma już gotowe rozwiązania.

Dwa dni temu Donald Tusk przypomniał sobie o istnieniu kilkuset tysięcy pracowników upadłych PGR-ów. Poprzednie rzędy nie zrobiły nic w tej sprawie. To pokazuje czym się różnimy od nich - my twierdzimy że trzeba myśleć o innych ludziach - indywidualistycznie - tym się różnimy od głównych partii - kontynuował Ziętek - Wasz głos musi być słyszalny nie tylko w okresie wyborów.

Jak powiedział Ziętek, Polska Partia Pracy stanowczo sprzeciwia się udziałowi polskich wojsk z Afganistanie. Wojna w Afganistanie kosztuje nas 400 milionów złotych rocznie - więcej niż to, co przez 18 lat zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest tylko jedna prawda - ta wojna kosztuje nas nie tylko finansowo - ale i moralnie

Jak mówiła Magda Janiszewska 6 na 10 młodych ludzi pracuje na umowach śmieciowych

Państwo trzeba tak organizować aby służyło większości a nie bogatej mniejszości. PPP ma gotowy plan budowy miliona mieszkań w ciągu 5 lat co da nawet do kilku milionów miejsc pracy przy ich budowie.

Nasze założenia programowe wynikają z filozofii która zawarta jest w nazwie naszej partii - Sierpień 80 - kiedy ludzie żyli razem, we wspólnocie, a nie przeciwko sobie - mówił Ziętek Jesteśmy zieloną wyspą na mapie, a polskie dzieci jak głodowały tak głodują>

Premier nie jeździ żadnym "tuskobusem", tylko przesiada się niego z limuzyny kilkaset metrów przed odwiedzianą miejscowością bo jest przyzwyczajony do limuzyn a nie zwykłych ludzi. My z taką polityką zamierzamy skończyć. Dość tej polityce mogą powiedzieć tylko ludzie młodzi, którzy nie mają nic do stracenia, ale wszystko do wygrania - zakończył Ziętek

See video

Jak mówił Mariusz Olszewski, wiceprzewodniczący partii, pokolenie żyjące w PRL powiedziało władzy "nie". Po 1989 miała przyjść "demokracja" i "wolność". Ludzie którzy weszli do rządu po plecach robotników, zwykłych ludzi, zdradzili ich. Wg. Olszewskiego nie ma wolności dopóki istnieją takie zjawiska jak bezrobocie strukturalne i wykluczenie społeczne.

Dziś młodzi ludzie są niewolnikami banków, ponieważ aby uzyskać mieszkanie muszą brać kredyt na 30 lat. Polska ogarnięta jest dżumą liberalizmu- przekonywał Olszewski.

Kolejnym mówcą był rzecznik prasowy, 24-latek Patryk Kosela Jak mówił, Raport "Młodzi 2011" jako receptę na umowy śmieciowe wskazuje dalsze uelastycznianie, dlatego nie zlikwiduje on umów śmieciowych. Kosela twierdził, że politycy głównych opcji skompromitowali się - Co zawdzięczamy Millerowi - brak ulg na komunikację publiczną, Tuskowi - odpłatność za drugi kierunek, Kaczyńskiemu - obniżkę podatków najbogatszym.

Na koniec swojego przemówienia Kosela przebił niebieski balon jako symbol zbankrutowanego liberalizmu.

Gospodarz konwencji, Szymon Martys, 27-letnia "jedynka" z Lublina, twierdził, że W Lublinie, mieście ściany wschodniej, młodzi nie mają perspektyw poza emigracją

My wybieramy przyszłość polegającą na braku umów śmieciowych, wyższych podatkach dla bogatych i tanich mieszkaniach dla młodych ludzi. Tusk chce leczyć dżumę cholerą. PPP jest jedyną partią sprzeciwiającą się neoliberalnemu szaleństwu

Jak twierdził lider listy PPP w okręgu podwarszawskim, Mateusz Piskorski - Komitety sprawujące w Polsce władzę mówią do młodych ludzi "nic tu po was, otworzyliśmy Wam granice".

Piskorski powiedział że młodzi ludzie powinni się zbuntować przeciwko zastanemu porządkowi, nawiązując do protestu "oburzonych" w Hiszpanii. Dzięki PPP macie szanse na przeprowadzenie rewolucji o której marzycie -mówił Piskorski do młodzieży. Dzięki internetowi możecie obudzić młodych ludzi, bez perspektyw. Zgodnie z konstytucją, państwo ma obowiązek zapewnić młodym ludziom bezpłatną edukację. Za rządów PO widzimy preludium do wprowadzenia odpłatności za studia.

Piskorski zwrócił uwagę na ważny problem niedofinansowania polskiej nauki Sukces państw skandynawskich wziął się z wysokich nakładów na naukę

Kandyduje z list PPP, ponieważ mówię temu systemowi nie. PPP jest jedynym komitetem mówiącym temu nieludzkiemu, neoliberalnemu systemowi NIE - uzasadnił decyzję kandydowania z list PPP Piskorski.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001