Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 5 gości.

Przewodnik po kandydatach - cz. I - dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, lubelskie, łódzkie

Patryk Kosela, lider listy w okręgu nr 1
Pierwsza cześć cyklu prezentującego kandydatów na których szczególnie warto oddać głos w niedzielnych wyborach. Wybór listy co nie wszystko - na tej samej liście znajdują się bowiem różni ludzie. Naturalnie jedyną listą na których można ich znaleźć jest lista Polskiej Partii Pracy (nr 6). Staraliśmy się wybrać po jednym - kilku kandydatów z każdego z 41 okręgów. Nie wątplimy że istnieją na tych listach dakże inne osoby którym komuniści mogliby udzielić poparcia, jednak w związku z faktem że PPP wystawiła ponad 700 kandydatów do Sejmu, zdecydowaliśmy się na tę minimalistyczną formę przewodnika
 
Redakcja WR

 
Dziś prezentujemy kandydatów z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, lubelskiego i łódzkiego

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
OKRĘG NR 1 - Obejmuje miasta na prawach powiatu: Jelenia Góra, Legnica oraz powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki i złotoryjski

OKRĘG NR 1 MIEJSCE NR 1 - PATRYK KOSELA
Liderem listy jest rzecznik prasowy partii, Patryk Kosela, 24 lata, jak pisze o sobie "socjalista i piwosz".W tym roku zdał egzamin magisterski na Uniwersytecie Opolskim, gdzie napisał pracę dyplomową pod tytułem: Polska Partia Pracy-Sierpień 80. Struktura, program, działanie.
Redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika "Kurier Związkowy". Należy do Komitetu Obrony Mieszkań oraz Stowarzyszenia Byłych Pracowników Sieci Handlowych "Sieciowcy".
Uczestnik wielu demonstracji i strajków. Aktywnie wspomagał cywilnych lokatorów wojskowych mieszkań w Głogowie, którym groziła utrata dachu nad głową. Odkrył i opisał na łamach prasy proceder łamania praw pracowniczych przez znaną firmę Impel, co stało się przyczyną do zorganizowania bardzo dużej demonstracji pod siedzibą firmy we Wrocławiu (2007 r.).
Wystąpienie na Konwencji Młodych w Lublinie 25.09.2011
 
OKRĘG NR 1 MIEJSCE NR 3 - IZABELA KAMILA KWIATKOWSKA
 
Młoda i inteligientna kobieta, która od kilku lat działa na rzecz społeczności powiaty zgorzeleckiego. Wraz z mężem Maciejem organizowała pomoc dla najuboższych mieszkańców Bogatyni, dotkniętych ubiegłoroczną powodzią. Pomaga bezrobotnym z Bogatyni i Zgorzelca w nawiązywaniu kontaktów z pracodawcami z Wielkiej Brytanii.
Obecnie dzieli czas pomiędzy opieką nad kilkuletnią córeczką a działalnością na rzecz społeczności lokalnej.

OKRĘG NR 2- Obejmuje powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki
 
OKRĘG NR 2 MIEJSCE NR 2 - IZABELA MAGDALENA PATRO
Izabela Magdalena Patro - 23 lata
 
Od 2007 działa w Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80, od 2009 szefuję oddziałowi PPP w Świdnicy. W 2010 roku brała udział w wyborach samorządowych. Działam przeciwko prywatyzacji szpitala Latawiec.
 
Na co dzień pracuje jako barmanka w świdnickim barze - poszukiwania pracy nie przynoszą żadnych efektów, gdyż miejsc pracy jest niewiele - a studentów niechętnie się zatrudnia. Obecny rząd, który twierdzi, iż stawia na młodych i obiecuje pomoc, nic nie robi, by wywiązać się ze swoich obietnic.
 
Nie powinniśmy dłużej tolerować takiego stanu rzeczy - nalezy stworzyć godne warunki pracy, które pozwolą szczególnie ludzim młodym na poprawę perspektyw na przyszłość.

 
OKRĘG NR 2 MIEJSCE NR 15 - TOMASZ WOJCIECH BOLECHOWSKI
 
Urodził sie w 1976r. w Walbrzychu. Wyksztalcenie srednie techniczne. Mam wspaniałą żone i dwie córeczki.
Miał okazję pracować w wielu instytucjach i firmach ( w oświacie,  górnik dołowy, budowlaniec, handlowiec). W ostatniej pracy pełnił funkcję przewodniczacego związków zawodowych za co byl prześladowany, a w końcu po wielu walkach - zwolniony. Wie co znaczy cieżka praca za marne pieniadze. Znane mi są dobrze - polskie realia życiowe zwykłego szarego obywatela.  Należę do tych, którzy głośno mówią dość tego...!

OKRĘG NR 3 - Obejmuje miasto na prawach powiatu: Wrocław oraz powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski
 
MIEJSCE NR 1 - EWA AGATA GROSZEWSKA
 
 
 
Doktor socjologii. Współorganizatorka manifestacji przeciwko wojnom w Iraku i Afganistanie oraz w obronie praw pracowniczych. Członkini Komisji Programowej PPP.
Zaangażowana w międzynarodowe inicjatywy, takie jak: Światowy Marsz Kobiet, projekty na rzecz anulowania długów publicznych.
 
 
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
 
OKRĘG NUMER 4 - Obejmuje miasto na prawach powiatu: Bydgoszcz oraz powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński

OKRĘG NUMER 4 MIEJSCE NR 3 - DANUTA ANIELA GNUTEK
 
Mieszkanka Kruszwicy. Ma męża i dwójkę dzieci w wieku 6 i 7 lat. Wykształcenie wyższe - magister prawa administracji.
Od 1981 roku  pracuje na Polskich Kolejach Państwowych jako starsza dyżurna ruchu.
Dobro rodziny i bezpieczeństwo dzieci stawia zawsze na pierwszym miejscu.


OKRĘG NUMER 4 MIEJSCA 4 i 5 - ZWIĄZKOWCY Z ELEKTROCIEPŁOWNI BYDGOSZCZ

Jan Nieznalski - pracownik energetyki z wieloletnim stażem zatrudniony w PGE G i EK S.A. Oddział Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz jako mistrz zmianowy nawęglania , działacz społeczny.
Od niedawna pełni funkcje sołtysa w Strzelcach Górnych niedaleko Bydgoszczy.
Działacz związkowy -  Członek KM WZZ Sierpień 80 przy Elektrociepłowni w Bydgoszczy.
 

Renata Gazda -Działa społecznie na rzecz mieszkańców Bydgoszczy jako Przewodnicząca Rady Osiedla.
Wykształcenie średnie ekonomiczne, zawodowo pracuje w PGE GIEK S.A.Odział Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz .
OKRĘG NR 5 - Obejmuje miasta na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń, Włocławek oraz powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski
 
Z okręgu nr 5 z list PPP, startują działacze Samoobrony RP, liderem jest Lech Kuropatwiński
 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
OKRĘG NR 6
Obejmuje miasto na prawach powiatu: Lublin oraz powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki
Liderem listy w Lublinie jest Szymon Martys z Kraśnika, Student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Publikował m.in. w "Trybunie Robotniczej", "Kurierze Związkowym", "Ofensywie", "Wiadomościach Uniwersyteckich", "Nowym Robotniku" oraz na Portalu Spraw Zagranicznych.
Członek Krajowej Komisji Koordynacyjnej Polskiej Partii Pracy oraz sekretarz ds. młodzieży i studentów Polskiej Partii Pracy.
Lista lubelska jest licznie reprezentowana przez związkowców - zarówno frezerów z fabryki PZL-Świdnik, np. na miejscach 8, 11 i 17 (Artur Fijałkowski, Jarosław Płowaś, Zbigniew Sala), jak i kasjerki z  Tesco w Lublinie - Zofia Wach (nr 2) i  w Łukowie (Zofia Szulej)
OKRĘG NR 7 - Obejmuje miasta na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm, Zamość oraz powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski
 
Liderem listy jest WIESŁAW RYSZARD WROTKOWSKI
 
Wykształcenie wyższe - Uniwersytet Gdański - mgr matematyki. Wieloletni nauczyciel, wizytator, Inspektor Oświaty i Wychowania. Odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej za osiągnięcia w dziedzinie oświaty.
 
 
WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE - OKRĘG NR 8

OKRĘG NR 8 MIEJSCE NR 3 - ROMAN WIESŁAW BADACH - ROGOWSKI
 
Urodziłsię  we Wrocławiu, ma 45 lat. Wykształcenie: magister ekonomiki i organizacji ochrony zdrowia oraz licencjat ratownictwa medycznego, absolwent Akademii Finansów w Warszawie oraz Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Aktualnie pracuje jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Zielonej Górze (od 19 lat). Od lat działa na rzecz rozwoju ratownictwa medycznego w Polsce. Jako członek zespołu ds. nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym przy Ministrze Zdrowia brał czynny udział w pracach dotyczących legislacji w ratownictwie medycznym.
Jest współzałożycielem i pierwszym zastępcą przewodniczącego Polskiej Rady Ratowników Medycznych,  autorem trzech projektów ustaw: o zawodzie ratownika medycznego, o samorządzie ratowników medycznych i o zaopatrzeniu emerytalnym dyspozytorów medycznych i ratowników medycznych.
Jest przewodniczącym Komisji Zakładowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego przy WSPRSPZOZ w Zielonej Górze i delegatem Komisji Krajowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego ds. legislacji w Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Czynnie uczestniczy w edukacji zdrowotnej prowadząc kursy z zakresu pierwszej pomocy oraz uczestnicząc w pokazach i festynach (m. In. Piknik Wszyscy Razem w Drzonowie, Lubuski Piknik Zdrowia).
 
OKRĘG NR 8 MIEJSCE NR 9 - ZDZISŁAW PIKULSKI
Jest doświadczonym działaczem samorządowym i społecznym. Przez dwie kadencje był radnym, delegatem Sejmiku Wojewódzkiego, członkiem Zarządu Miasta i Gminy. Przez 15 lat pełnił funkcję sołtysa i przewodniczącego Rady Sołeckiej, był aktywnym członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Sołtysów.
Przez 10 lat był delegatem Lubuskiej Izby Rolniczej, prezesem Kółka Rolniczego i kuratorem Spółdzielni Kółek Rolniczych. Przez kilkanaście lat był przewodniczącym Rady Gminnej Zreszenia IZS oraz członkiem Rady Wojewódzkiej Zreszenia IZS. Wiele lat pełnił różne funkcje w Radzie Nadzorczej Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Kożuchowie oraz w Gminnym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.
Od młodych lat był aktywnym oraz skutecznym działaczem społecznym i członkiem Ochotniczych Straży Pożarnych. Działalnością społeczną zajmuje się od ponad 40 lat. Posiada bogate doświadczenie społeczne i zawodowe. Pracował na stanowiskach samodzielnych i kierowniczych.
Ma wykształcenie średnie oraz ukończone szereg kursów specjalistycznych i ekonomicznych. Uczestniczył w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych. Między innymi uczestniczył w szkoleniu zorganizowanym przez Międzynarodową Szkołę Zarządzania w Zakopanem.
Zdzisław Pikulski był też redaktorem i współpracownikiem pism lokalnych, był także ławnikiem i kuratorem sądowym. Za swą działalność został wielokrotnie wyróżniony i odznaczony przez szereg instytucji i organizacji. Jest człowiekiem wrażliwym i uczuciowym, reagującym natychmiast na ludzką krzywdę i niesprawiedliwość społeczną. Każdą ludzką sprawę traktuje z najwyższym szacunkiem i powagą. Dlatego nadal deklaruje swą służbę na rzecz społeczeństwa naszego kraju
 
 
WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE
 
OKRĘG NR 9 - MIASTO ŁÓDŹ
 
OKRĘ NR 9 MIEJSCE NR 1 - JAROSŁAW ZDZISŁAW GŁĘBSKI
 
Janusz Głębski lat 57 żonaty, jeden syn, zawód: ratownik medyczny.
Przewodniczący Komisji Krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Służb Ratowniczych.
Odznaczony złotym medalem za długoletnią służbę.

OKRĘG NR 9 MIEJSCE NR 14 - URSZULA PAULINA ORLIŃSKA
 Mieszkanka Łodzi. Pracuje jako ekspedientka.Wykształcenie średnie.
 
OKRĘG NR 10 - Obejmuje miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski, Skierniewice oraz powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski
 

OKRĘG NR 10 MIEJSCE NR 1 - BOLESŁAW KAZIMIERZ HERUDZIŃSKI
 
Urodził się i mieszka w Bełchatowie. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez większość życia pracował z KWB Bełchatów, związkowiec, obecnie na emeryturze
 
 

Społeczność

CAPITALIST