Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Warszawa: Kilkaset osób wzięło udział w demonstracji Ruchu 15 Października

Ruch 15 października w Warszawie

Około 250 osób wzięło udział w manifestacji "oburzonych" (Ruch 15 października), jaka przeszła tego dnia ulicami Warszawy, ruszając spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu, kierując się przez plac de Gaulle'a na pl. Trzech Krzyży, po czym odbył się wiec pod giełdą, który zakończył się niedługo po godzinie 15.

Organizatorzy demonstracji rozdawali uczestnikom kanapki. Protestujący nieśli transparenty z napisami: "Ignoruj media, dowiaduj się sam", "Chcemy mieszkań, nie kredytów", " Nie tańcz, jak ci zagrają", "Hiszpanio jesteśmy z wami",
"Stop tyranii rynku","Nikt się nie spodziewał polskiej rewolucji".

Organizatorzy deklarowali, że nie życzą sobie sztandarów partyjnych ani organizacyjnych, jednak wśród protestujących można było zauważyć tabliczki Pracowniczej Demokracji z napisem "Kapitalizm nie działa", "Czas na bunt".

Wśród demonstrantów można było zauważyć członków wielu organizacji lewicy takich jak Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja, Pracownicza Demokracja, Młodzi Socjaliści, Polska Partia Pracy oraz Alternatywa Socjalistyczna. W pewnym momencie obecni byli także reprezentanci Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Podobne demonstracje, zwykle o wyższej frekwencji i intensywności odbyły się w 80 krajach świata w 950 miastach.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse