Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Wyrok ws. pielęgniarek ze szpitala im. Barlickiego: zwolnienie bezprawne

4eb0b1856366d_o.jpg

Łódzki sąd zadecydował, że pielęgniarki ze szpitala im. Barlickiego, które zwolniono za kierowanie strajkiem, mogą wrócić do pracy. Szpital ma również wypłacić wynagrodzenia za okres, kiedy oskarżone były bez pracy.
 
Sąd nakazał przywrócenie pielęgniarek na poprzednie stanowiska pracy, szpital ma im również wypłacić odszkodowania za bezprawne zwolnienie: jednej z pielęgniarek prawie 50 tys. zł, drugiej ponad 16 tys. zł, a trzeciej niemal 7 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.
 
Do strajku w szpitalu im. Barlickiego doszło w 2008 roku. Pielęgniarki domagały się podwyżek płac. Po 11 dniach strajku doszło do ugody, wtedy zarząd zgłosił doniesienie na prokuraturę w sprawie podejrzenia nielegalności strajku. Prokuratura uznała strajk za nielegalny, a pielęgniarki zwolniono.
 
Pielęgniarki odwoływały się do sądu pracy, który jednak zawiesił sprawę do czasu zakończenia procesu karnego. Kiedy po dwóch procesach w obu instancjach pielęgniarki zostały prawomocnie uniewinnione, proces w sądzie pracy wznowiono.
 
Na zdjęciu: szpital im. Barlickiego w Łodzi

Społeczność

jednolity front