Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 5 gości.

Warszawa: Spotkanie poświęcone 94. rocznicy Rewolucji Październikowej

Obchody 94. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej (5 listopada 2011)

Dnia 5 listopada 2011 roku odbyło się spotkanie organizowane przez redakcje portali Władza Rad i Dyktatura Proletariatu poświęcone 94. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej. Uczestniczyli w nim działacze Organizacji Młodzieżowej Polskiej Partii Pracy, Polskiej Partii Pracy - Sierpień '80, Komunistycznej Partii Polski, Postępowej Młodzieży Polski i Spartakusowskiej Grupy Polski.
 
Pierwsza część spotkania poświęcona była historii Rewolucji Październikowej, ze szczególnym uwzględnieniem udziału w niej Polaków, który przedstawił w swoim referacie historyk ruchu robotniczego Dawid Jakubowski (pełen tekst wygłoszonego refetatu można przeczytac tutaj).
 
Po przerwie odbył obszerny panel dyskusyjny poświęcony naukom Października 1917 w kontekście aktualnego kryzysu ustroju kapitalistycznego, sytuacji w Grecji, Afryce Północnej i nowym ruchom protestu w Europie i USA.
 
Tegoroczne obchody rocznicy Rewolucji Październikowej były pierwszym tego typu wydarzeniem w Warszawie od 4 lat.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy znaleźli czas na uczczenie rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej.

Portret użytkownika Niosący_Światło
 #

Ilu było ludzi? Tyle organizacji więc zapewne sporo.

 
Portret użytkownika DePe
 #

czy mozna sie dowiedziec czegos na temat merytorycznego przebiegu konferencji? Informacja jest bardzo lakoniczna, prawie PAP-owska...

 
Portret użytkownika tres
 #

Dokładnie 18 osób, zgodnie z oczekiwaniami organizatorów.

Jak na polską lewicę przywykłą do organizacji mieszczących się na jednej kanapie to naprawdę dużo.

DePe, kolektywnie uznaliśmy że nie ma sensu relacjonowanie całego przebiegu burzliwej i emocjonującej dyskusji jaka miała miejsce w sobotnie popołudnie podczas panelu, lepiej jest streścić w jednym zdaniu najważniejsze tematy, jakie były poruszane.

Myśle, że wszystkie osoby zainteresowane merytoryczną dyskusją z nami skorzystały tego dnia z okazji, jakby ktoś był jeszcze chętny to polecamy do skontaktowania się przez email

 
Portret użytkownika uno
 #

[czy mozna sie dowiedziec czegos na temat merytorycznego przebiegu konferencji?]

A jak to sobie wyobrażasz? Stenogram z debaty? Poza tym dyskusja była dość chaotyczna, bo poglądy głównych dyskutantów w większości kwestii były zbieżne. Ci, którzy mają nieco odmienne zdanie unikali zabrania głosu, a ci którzy mogliby wejść w ostrą polemikę nie przyjęli zaproszenia do debaty i nie pojawili się na obchodach. Jeśli tak bardzo zależy wam na pozostawieniu medialnego śladu własnych wypowiedzi, to napiszcie stosowny tekst (tylko bez personalnych wycieczek i martyrologicznych opowieści - jeśli łaska) a my go opublikujemy w ramach naszej rozkwitającej współpracy.

 
Portret użytkownika Iwona z Warszawy
 #

A nie jest Wam wszystkim po prostu przykro z powodu przebiegu tych wydarzeń? Tak uczciwie, normalnie glupio, że jako naród tak potrafimy się upodlić?

I.

 
Portret użytkownika tres
 #

Nie rozumiem za bardzo.

Z jakiego powodu niby ma być nam przykro? Jeśli przy temacie newsa jesteśmy to wręcz przeciwnie - jesteśmy bardzo zadowoleni wydarzenia w nim opisane można uznać za nasz wielki sukces - bo mimo że rocznica nie-okrągła (94) to tradycja obchodów rocznicy WSRP została odnowiona i liczymy, że trwale. Szczególnie cieszy że pojawiła się tam nie tylko "warszawka" ale także młodzi ludzie z różnych, czasem nawet odległych, rejonów kraju.

To pozytywnie rokuje na przyszłość

 

Społeczność

rot front