Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej: Podwyżek nie będzie!

Jarosław Zagórowski (prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej)

Po niedawnym wejściu na giełdę jednego z największych producentów węgla w Polsce, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jej prezes, Jarosław Zagórowski, w wywiadzie dla portalu Wirtualny Nowy Przemysł, odnosi się bardzo chłodno do wszelkich oczekiwań związkowców.

Jak twierdzi prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Mamy do czynienia z wysoce niepewną sytuacją w polskiej i europejskiej gospodarce. Wiele firm wstrzymuje się z przyjęciami nowych pracowników. JSW funkcjonuje na wymagającym i konkurencyjnym rynku. Określenie kolejnego kosztu stałego w tak niepewnej sytuacji byłoby dużą nieodpowiedzialnością

Jak twierdzi Zagórowski, po tym, jak pracownicy otrzymali 5.5% podwyżki i pakiet akcji pracowniczych, dalszych podwyżek nie będzie, natomiast system płac, tak aby płacić więcej pracownikom, którzy bardziej przykładają się do swych obowiązków.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej skończył się czas jałowych spotkań ze związkami. Będą prowadzone spotkania, które mogą coś pożytecznego przynieść. Natomiast spotkań dla samego tylko spotykania się już nie będzie.

Społeczność

Lenin001