Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 69 gości.

Poczta Polska: Poczty zostaną zamknięte, 8 tysięcy pracowników straci pracę

Poczta Polska

Poczta Polska zamierza drastycznie zmniejszyć ilość swoich placówek z obecnych 4,5 tysiąca do około 1500w formie "sieci szkieletowej"

Poczty w małych miejscowościach zostaną przekształcone w agencje pocztowe których koszty funkcjonowania (z powodu niższego personelu będą o 2/3 niższe

Plan zamiany oddziałów pocztowych w agencje ma przynieść Poczcie 150-200 mln zł rocznie oszczędności.

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury Janusz Piechociński (PSL) groził dyrektorom regionalnych oddziałów poczt, którzy zamkną urzędy "obcinaniem rąk". - Jak stwierdził Piechociński "poczta dla wsi lub gminy jest "tak samo ważna jak kościół, straż pożarna, przystanek autobusowy czy szkoła".

2 listopada poseł na specjalnej konferencji w Sejmie mówił o "samobójczej propozycji Poczty Polskiej" i apelował do rządu o przyjrzenie się strategii spółki.

Na początku w ramach "programu pilotażowego" zlikwicowane zostanie 100 urzędów w regionach warszawskim, krakowskim, rzeszowskim i chorzowskim.

Gdyby chodziło tylko o zamykanie małych, nierentownych i obsługujących niewielką liczbę osób urzędów, moglibyśmy to zrozumieć. Ale pilotaż odbywa się m.in. w Warszawie, Krakowie i Chorzowie - mówi Bogumił Nowicki, przewodniczący "S" w Poczcie Polskiej.

Związkowcy z Mazowsza, którzy w swoim stanowisku na temat przekształceń w PP napisali: "wbrew wcześniejszym deklaracjom restrukturyzacja obejmuje także duże miasta, takie jak Warszawa. Przekształcane w agencje mają być placówki od wielu lat rentowne, obsługujące dużą liczbę mieszkańców".

Wskutek polityki zarządu Poczty Polskiej do 2015 roku pracę może stracić nawet 8 tysięcy osób

Portret użytkownika Mariusz W.
 #

Piechociński nie jest żadnym wiceministrem infrastruktury. O ile dobrze pamiętam, on jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury.

 
Portret użytkownika seis
 #

Poprawione, dziękujemy za czujność.

 
Portret użytkownika CzerwoneMazowsze
 #

"poczta dla wsi lub gminy jest "tak samo ważna jak kościół, straż pożarna, przystanek autobusowy czy szkoła"

Prawie ma rację w tym zdaniu. Żeby tylko nie majaczył o ważności kościoła...

 
Portret użytkownika cinco
 #

Wbrew pozorom na wsiach i w małych miastach Kościół ma często dosyc duże znaczenie, szczególnie we wschodniej części Polski.

 
Portret użytkownika tres
 #

Faktu że kościół jest dla części tego społeczeństwa ważny wbrew pozorom nie da się przeskoczyć, ominąć, a wszelkie próby przymusowej ateizacji spalą na panewce.

Jak mawiał Lenin

"Religia to opium ludu. Religia to rodzaj duchowej gorzałki, w której niewolnicy kapitału topią swe ludzkie oblicze, swoje roszczenia do choćby trochę godnego ludzkiego życia."

http://1917.net.pl/?q=node/2832

W tych słowach zawarta jest zarówno krytyka światopoglądu opartego na wierze jak i - jak dobrze te słowa zrozumiemy przestroga przed rozwiązaniami maksymalistycznymi i wszelką formą uszczęśliwiania na siłę. Tak jak wprowadzenie prohibicji nie spowoduje że ludzie przestaną się upijać.

W socjalizmie lud sam uzna co jest dla niego dobrze i kiedyś odrzuci religijne przesądy, bo przestaną być one potrzebne. To jednak na razie odległa przyszłość i na dziś dzień świadomość społeczeństwa - szczególnie warstw drobnomieszczańskich jest jaka jest.

A w praktyce w wielu małych miejscowościach w kapitalistycznej RP jedyną alternatywą dla mszy jest ławka pod sklepem

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Ten związkowiec głupio powiedział, bo Warszawa, Kraków, Chorzów mają kilka kodów pocztowych a dlaczego małe miejscowości ma się ich pozbawiać przez likwidacje urzędów pocztowych?

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

SIERP i MŁOT