Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Rosja: Dzięki "łasce bożej" i wysiłkom komunistów Rosja wyjdzie z kryzysu

ziuganow_afp_512.jpeg

"Dzięki łasce Bożej i upartym wysiłkom komunistów można przerwać staczanie się naszej Ojczyzny w otchłań kryzysu i bezprawia" oświadczyła strona internetowa Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej informując o wizycie jej lidera Giennadija Ziuganowa w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela.
 
Lider KPFR modlił się tam przed tzw. Pasem Bogurodzicy najważniejszą relikwią chrześcijaństwa prawosławnego. Wg. prawosławnych Pas Bogurodzicy został wypleciony z włosia wielbłądziego przez samą Maryję. Wg. wierzeń dotknięcie pasu ma m.in leczyć kobiety z niepłodności.
 
Relikwia która na codzień znajduje się w prawosławnym klasztorze na górze Athos w Grecji gdzie dostęp na codzień mają tylko mężczyźni od pewnego czasu pielgrzymuje po Rosji. W Moskwie zgromadziła się 6-cio kilometrowa kolejka wiernych pragnących go zobaczyć.
 
Wg. strony KPFR wizyta przy relikwiach ma pomóc KPFR i Giennadijowi Ziuganowowi: "z wiarą doprowadzić do końca kampanię wyborczą KPFR i wypełnić wszelkie obietnice wyborcze. Z pomocą Bogurodzicy, orędowniczki i patronki Rosji, zrobić to będzie łatwiej". Błogosławieństwo relikwii ma pomóc Ziuganowowi w uzdrowieniu kraju o co "modlą się wszyscy prawosławni mieszkańcy Rosji" i o co uparcie walczą komuniści.

Społeczność

dzierżyński