Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Antykomunistycznej histerii polskiej reakcji ciąg dalszy

images.jpg

Szef klubu Prawo i Sprawiedliwość Mariusz Błaszczak poinformował na konferencji prasowej, że jego partia złoży w Sejmie dwa projekty ustaw, które w obliczu trzydziestej rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego mają przywrócić "sprawiedliwość".
 
Nowelizacja ma dotyczyć ustawy o zabezpieczeniu emerytalnym funkcjonariuszy służb specjalnych Polski Ludowej. Partia Jarosława Kaczyńskiego chce również uchwalenia ustawy o usunięciu "symboli komunistycznych".
 
- Generał Jaruzelski był dyktatorem. Wyprowadził czołgi na ulicę w imię interesów sowieckich i komunistów, którzy zadbali o utrzymanie władzy w swoim ręku. W tym czasie wielu Polaków straciło życie, a Polska wpadła w zapaść gospodarczą. Te krzywdy do dziś nie zostały naprawione, a zbrodniarze nie zostali osądzeni - mówił podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie.
 
Błaszczak oświadczył jeszcze, że jego klub zgłosił projekt uchwały rocznicowej dotyczącej Stanu Wojennego oraz podkreślił, że liczy na to, że zostanie ona przyjęta na najbliższym posiedzeniu Sejmu. PiS chce także nowelizacji ustawy o zabezpieczeniu emerytalnym funkcjonariuszy służb specjalnych PRL.
 
- Złożymy także projekt ustawy o usunięciu symboli komunistycznych. Dotyczy to nazw ulic, pomników oraz orderów i odznaczeń. Mamy nadzieję, że tym razem zostanie on uchwalony. Będzie to test wiarygodności dla tych partii, któe uważają się za nawiązujące do "Solidarności" - wielkiego ruchu, który doprowadził w końcu do obalenia komunizmu -bredził dalej szef klubu parlamentarnego PiS.
 
(www.onet.pl)
 
Przypomnijmy: "symbole komunizmu" są w pełni legalne, a ich zakaz jest niekonstytucyjny - http://www.1917.net.pl/?q=node/5886 ;
 
Antykomunizm nie przejdzie!

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008