Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Korea Północna: Żałoba po śmierci Kim Dzong Ila

images.jpg

Telewizja Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej po raz pierwszy pokazała przeszkloną trumnę z ciałem Kim Dzong Ila, przed którą zbierają się żałobnicy, w tym mianowany na następcę dyktatora jego najmłodszy syn Kim Dzong Un (na zdjęciu).

Wcześniej media w Phenianie podawały, że Kim Dzong Un wraz z przedstawicielami partii, rządu i armii oddał hołd zmarłemu przywódcy przed jego trumną. Wszyscy, poza Kim Dzong Unem, mieli na sobie wojskowe mundury.

"Towarzysz Kim Dzong Un udał się przed trumnę towarzysza Kim Dzong Ila z przedstawicielami Partii, rządu i armii, aby wyrazić swój ból i przekazać kondolencje" - oświadczyła oficjalna agencja KCNA.

Na przekazanych przez telewizję zdjęciach, widać Kim Dzong Ila w trumnie w swym tradycyjnym uniformie khaki, otoczonego białymi i czerwonymi kwiatami. Ciało Kim Dzong Ila zostało wystawione w mauzoleum Kumsusan w Phenianie, gdzie spoczywa także jego ojciec, zmarły w 1994 roku założyciel Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Ir Sen.

W całej Korei Północnej w obiektach wojskowych, przed fabrykami czy budynkami użyteczności publicznej flagi zostały opuszczone do połowy masztów.

Dzisiaj emigranci z Północy, którzy znaleźli się w Korei Południowej, że chcą balonami posłać w kierunku Korei Północnej dziesiątki ulotek propagandowych wymierzonych w ustrój KRL-D. Jutro w niebo polecieć mają balony z ok. 200 tys. ulotek krytykujących rządy Partii Pracy Korei.

Jeden z przywódców ruchu Park Sang-Hak oświadczył, że śmierć Kim Dzong Ila stanowi "powód do radości i źródło nadziei dla wszystkich Koreańczyków na Południu i Północy, którzy chcą wolności i przestrzegania praw człowieka".

Tymczasem południowokoreańskie ministerstwo obrony ogłosiło dzisiaj, że podnosi poziom alertu informatycznego przeciwko "ewentualnym cyberatakom" ze strony Phenianu po śmierci północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

BLOOD