Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 38 gości.

Łódź: Miasto sprzedaje długi lokatorów

Łódź

Łódzki magistrat zamierza pozbyć się zadłużenia lokatorów mieszkań komunalnych. Nie chodzi jednak o zmuszenie ich do opłacenia wszystkich należności, lecz sprzedaż tych ostatnich. Pomysł jest autopoprawką Ratusza do projektu przyszłorocznego budżetu miasta. Pozbycie się tego kłopotliwego obciążenia miałoby przynieść miejskiej kasie ok. 20 mln zł.

Nie są znane szczegóły zgłoszonego w ostatniej chwili projektu i nie jest jeszcze jasne, jaki podmiot miałby zająć się ostateczną windykacją zaległych należności. Projekt prywatyzacji zadłużenia to jedna z propozycji władz Łodzi zmiany polityki lokalowej miasta, które jest obecnie największym „kamienicznikiem” w kraju. Magistrat zarządził już też podwyżkę

Swój pomysł Ratusz przedstawił radnym dopiero tuż przed świętami, chociaż będą oni głosować w sprawie budżetu już jutro, w środę 28 grudnia. Wielu radnych sprzeciwia się pomysłowi administracji prezydentki Hanny Zdanowskiej (PO) argumentując, że po sprzedaży zadłużenia lokatorów uda się odzyskać raptem 8 do 12 proc. jego wartości.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008