Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

OPZZ chce zorganizować protest krajowy

OPZZ.jpg

Przewodniczący OPZZ Jan Guz zaapelował dziś do innych związków zawodowych o wspólne wyznaczenie dnia protestu krajowego przeciwko polityce rządu dotyczącej m.in. wieku emerytalnego i płac.

Mówi on: " Wyczerpał się kredyt społecznego zaufania. W kraju narasta fala akcji protestacyjnych. W wielu zakładach prowadzone są strajki i protesty. W związku z tym OPZZ jako reprezentant ludzi pracy, jako reprezentant interesów obywatelskich, postanowiło powołać Ogólnopolski Komitet Protestacyjny OPZZ."

Guz zapowiedział, że OPZZ chce koordynować akcje związane z zablokowaniem rządowych pomysłów podniesienia wieku emerytalnego. Chce także wpływać na wzrost płac w związku z rosnącymi kosztami utrzymania, na wzrost świadczeń społecznych oraz zablokować ciągle rosnące umowy śmieciowe i spadek miejsc pracy.

Portret użytkownika tres
 #

Szkoda tylko że ludzie którzy znają polski ruch związkowy od wewnątrz twierdzą że to nie są żadne "oddolne protesty" tylko polityczne bicie piany w imię planów burżuazyjnych politykierów (biurokracja OPZZ powiązana jest z SLD, natomiast "Solidarność" z PiS-em), a związki zawodowe w tym kraju, zwłaszcza duże centrale takie jak OPZZ nie posiadają żadnego autorytetu wśród robotników, uważane są za bandę cwaniaków i krętaczy.

Tak należy przede wszystkim rozumieć szumne zapowiedzi p.Guza

 

Społeczność

Lenin 005