Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 74 gości.

Warszawa: Demonstracja pracowników Polfy

Demonstracja pracowników Polfy 8 lutego 2012 1

We środę 8 lutego po południu pracownicy Polfy Warszawa przemaszerowali ulicami Warszawy w obronie swoich miejsc pracy. Demonstracja zgromadziła kilkaset osób, w tym związkowców z OPZZ i "Solidarności", także z innych zakładów branży farmaceutycznej. Polfa Warszawa ma zostać sprywatyzowana i przejęta przez Polpharmę co budzi opór pracowników którzy boją się że ich miejsca pracy zostaną zlikwidowane a dochodowy zakład - zamknięty.

Demonstracja przeszła spod siedziby fabryki na ul. Karolkowej na ul.Kruczą gdzie znajduje się odpowiedzialne za prywatyzację ministerstwo skarbu. Związkowcy złożyli petycję w której domagali się gwarancji zatrudnienia.

Podobnie jak w styczniu, minister nie chciał rozmawiać ze związkowcami. Dwójka reprezentantów pracowników-związkowców została przyjęta w kantorku na ksero co wywołało głośne oburzenie u Mirosława Miary, szefa zakładowej "Solidarności". Stwierdził on że był to "ostatni pokojowy protest". W zakładzie odbyło się w minionym tygodniu referendum strajkowe w którym 85% pracowników opowiedziało się za strajkiem

Społeczność

rot front