Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 68 gości.

RP za dłuższą pracą. Palikot= polski Żyrinowski?

platforma_obywatelska.jpg

10 lutego w programie "Piaskiem po oczach" na stacji TVN 24 Janusz Palikot, lider ugrupowania znanego z tego że go popiera zadeklarował poparcie dla rządowego projektu wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat. Poparcie rządu uzasadnił od "tworzenia miejsc pracy" i poprawy służby zdrowia. Wg. Palikota Polacy podejdą ze zrozumieniem do projektu rządowego ponieważ dłuższa praca to wg. niego wyższe zarobki i późniejsza emerytura.
 
RP jest jedynym ugrupowaniem opozycyjnym popierającym wydłużenie wieku emerytalnego. Nawet wchodzące w skład koalicji rządowej Polskie Stronnictwo Ludowe do rządowego projektu podchodzi z rezerwą.

Portret użytkownika siete
 #

Burncat szybko dołącza do tych wszystkich "ludzi lewicy", którzy z lewicą mają tyle wspólnego, co piranie ze złotymi rybkami. Już wcześniej zresztą był znany ze swych ultraliberalnych przekonań. A Polacy winni wszystkim tego rodzaju "projektom rządowym" okazać tyle "zrozumienia", co Grecy.

 
Portret użytkownika Bonpo
 #

...... Jako Obywatel porażony bezideową prostracją i impotencją w wydaniu SLD , w jesiennych wyborach ponownie postawiony przed możliwością wyboru " mniejszego zła " bądź działaniem w myśl powiedzenia " w braku laku ...." , ( o naiwności ! ) oddałem głos na Ruch Palikota . Formację , która porwała liczne rzesze rozczarowanego , lewicowego i antyklerykalnego elektoratu , błyskotliwymi hasłami antyklerykalnymi . ....... I na tym właściwie można by zakończyć tę refleksję .

W chwili obecnej nie widzę żadnej realnie istniejącej partii mającej na względzie i reprezentującej nie tylko interesy kasty nuworyszy, których intensywny wysyp nastąpił po jakże " zbawczej transformacji " po 1989 roku lecz również interesy odchodzącej w społeczny niebyt , będącej socjologicznym archaizmem w kapitalistycznej świadomości i nomenklaturze - ludzi pracy bowiem miano klasy robotniczej - wywołuje jedynie ogólny rechot i bezmyślny śmiech .

Panie Palikot , sądzę , iż w tym kraju są ważniejsze kwestie od prowadzenia batalii o dwie skrzyżowane deski , palenie kadzidełek bądź dekorowania pomników .
Zatem " pochyl się " pan w końcu nad ludzkim ubóstwem , złachanym i olewanym pacjentem , pasażerem dokonującym cyrkowej woltyżerki by dostać się z jednego krańca Polski na drugi . To winny być priorytety .

 
Portret użytkownika jakobin
 #

Na portalu radia TOK.FM wczoraj przeczytałem, że w Ruchu Palikota tylko dwoje posłów zadeklarowało, że jest przeciw przedłużeniu okresu pracy. W tym Anna Grodzka- po raz kolejny stwierdzam, ze to jedyna sensowna osobą w tej partii...

 
Portret użytkownika uno
 #

Trzeba było głosować na PPP. Wtedy nie byłoby problemu rozczarowania tym, że "lewica" Palikota to jednak nie lewica.

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

No pewnie, tyle jest bezrobotnych a tu chcą żeby dziadki ledwo zipiące chodziły do roboty. Dla niektórych już 65 lat to jest za długo.

 
Portret użytkownika tres
 #

A propos wymienionego w tytule newsa odpowiednika Palikota ze Wschodu:

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/zyrinowski-czlowiek-bedzie-zyc-od-...

Ciekawe do ilu lat wtedy wg. niego powinno się podwyższyć wiek emerytalny? 110 lat!?

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Obama rev