Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 199 gości.

Anders Breivik - osamotniony psychopata?

Brejvik

W dochodzzeniu w sprawie najbardziej krwawego zamachu terrorystycznego w historii Norwegii, popełnionego w dniu 22 lipca 2011 roku przez Andersa Breivika, rozpoczyna się nowy etap. 7 marca wobec Breivika wysunięto  oficjalne oskarżenia, a na 16 kwietnia wyznaczono początek posiedzeń sądu. Jak donosi agencja DPA - Breivik oskarżony jest o próbę "podważania systemu podstawowych wartości społecznych" i "stworzenia w społeczeństwie atmosfery strachu" poprzez dokonanie zamachu terrorystycznego.
Maksymalna kara na podstawie takiego oskarżenia to dożywotnie więzienie.
Lewicowe media zachodnie wskazują na fakt, że dochodzenie miało dość czasu i środków, by podjąć próby zbadania kontaktów Breivika z szeroką siecią organizacji nacjonalistycznych, nazistowskich o faszystowskich, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, lecz kwestię tę zbagatelizowano, choć w mediach pojawiały się informacje o powiązaniach terrorysty z podobnymi ruchami. Mówi się o tym, że policja norweska starała się maksymalnie pomniejszyć skalę dochodzenia, uznając akcję Breivika za czyn osamotnionego psychopaty.
Szefowa narodowej Służby Bezpieczeństwa Policyjnego PST Janne Kristansen powiedziała: "Nie mamy jakiegokolwiek dowodu na istnienie jednostek z Wielkiej Brytanii, czy Norwegii, z którymi utrzymywałby kontakty terorysta."
Europejskie środowiska lewicowe zwracają uwagę na niepokojący fakt, że liczni, cieszący się szacunkiem, politycy europejscy powtarzają tezy Breivika odnośnie klęski polityki multikulturowej, zagrożeń ze strony napływających z Afryki Północnej, Bliskiego i środkowego Wschodu emigrantów i islamizmu.
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oświadczył niedawno w przedwyborczych debatach telewizyjnych, że we Francji jest zbyt wielu obcokrajowców.
 
 
 
Określający siebie jako chrześcijanina i konserwatystę o poglądach prawicowych Breivik 22 lipca 2011 roku dokonał zamachu na przedstawicieli młodzieżówki Norweskiej Partii Pracy, w kótrym poniosło śmierć 77 osób, w tym 69 zmarło od kul, a kolejnych 8 - od eksplozji bomb.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci