Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 82 gości.

Pikieta pracowników budzetówki

imgp3201s.jpg

Dnia 12 marca 2012 r. w Warszawie przed gmachem Ministerstwa Finansów odbyła się pikieta niezadowolonych pracowników budżetówki. W demonstracji wzięło udział kilkaset osób. Akcję przygotował Międzybranżowy Komitet Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej, w skład którego wchodzą organizacje związkowe zrzeszające zarówno pracowników sądownictwa jak i policji, skarbówki, straży pożarnej, ZUS-u, gospodarki wodnej i szereg innych.

Protestowano pod hasłem „odmrażamy inflację”, w związku z tym pracownicy sfery budżetowej roztapiali za pomocą palnika bryłę lodu symbolizującą fakt, że cztery lata temu rząd zamroził rewaloryzację wynagrodzeń.

Waldemar Urbanowicz z Międzybranżowego Komitetu Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej powiedział: ""Zbiorcza stopa inflacji z tych lat wynosi przeszło 15 proc. Nasze zarobki realnie maleją z roku na rok, a koszty utrzymania rosną".

Związkowcy mieli nadzieję na podjęcie rozmów w tej kwestii, ale nikt z Ministerstwa Finansów nie pofatygował się, aby ich na te rozmowy zaprosić, złożono więc petycję z prośbą o uwzględnienie roszczeń.

W proteście uczestniczyli związkowcy z różnych organizacji, w tym także członkowie "Sierpnia 80"

Społeczność

marks