Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 69 gości.

Szykują się zmiany w finansowaniu Kościoła

3323aa356993abcdf245ef70d463b5d9taca-34681.jpg

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni ogłosił w czwartek projekt zmian w finansowaniu Kościoła.

Nowy projekt zakłada, że Fundusz Kościelny z którego od 1989 r. płacone są składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne duchownych, miałby być zlikwidowany.

Zamiast tego finansowanie Kościoła będzie odbywać się poprzez odpisanie przez obywatela 0,3% podatku.

Z tą propozycją definitywnie nie zgadzają się mniejsze Kościoły. Ich przedstawiciele twierdzą, że W małych środowiskach może się okazać, że ktoś nie będzie chciał się przyznawać do swojej religii. Wpisywanie podatku religijnego jest także przyznaniem się do przynależności religijnej, co jest łamaniem konstytucji.

Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Chyba sam kler katolicki jest podzielony w tej kwestii. Co prawda lekko licząc to z podatków otrzymywałby o wiele więcej niż teraz dostaje z funduszu (bodajże 700 mln) ale z drugiej strony przekazanie kolejnego 1% było by obowiązkowe dla każdego wiernego. Jedynym wyjściem żeby nie płacić to by było wypisanie się z Kościoła i chyba się tego obawiają że ludzie mogli by się wkurwić na taki stan rzeczy że się ich przymusza i mogliby masowo występować z Kościoła.

Jeszcze niech zrobią porządek z finansowaniem 22 000 katechetów, bo to na prawdę skandal żeby przy takiej dziurze budżetowej kosztowało nas to 1 000 000 000 PLN rocznie. A czy w II RP państwo tak łożyło na katechetów. Wątpię.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna